Zavrieť

Porady

ochrana zamestnanca pred a počas výpovednej lehoty v príspevkových organizáciách.

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na svoje práva pred zamestnávateľom, ktorý úmyselne mesiac pred výpovednou lehotou znížil funkčný plat o osobné hodnotenie vo výške 100 % z dôvodu vyplatenia menšieho odstupného.Podotýkam, že sa riadime podľa zákona 553/2003 z.z o odmeňovaní a neriadime sa podľa zákoníka práce, kde sa priemerný plat určí za posledný kvartál. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    Bohužiaľ, v zmysle § 10 zákona 553/2003 o priznaní osobného príplatku podľa odseku 1, jeho zvýšení, znížení alebo odobratí rozhoduje zamestnávateľ na základe písomného návrhu príslušného vedúceho zamestnanca.

    lamitec je offline (nepripojený) lamitec

    lamitec
    Ďakujem pekne za odpoveď, ale je možné aby vedúci zmenil osobné hodnotenie bez toho, aby sa mi zmenil charakter práce ? Vykonávam tú istú prácu ako do teraz a za ktorú som mal v minulosti osobné hodnotenie. Týka sa to kumulovaných funkcií, za ktoré plnenie som zodpovedný.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    Zo zákona:
    1) Zamestnancovi na ocenenie mimoriadnych osobných schopností, dosahovaných pracovných výsledkov alebo za vykonávanie práce nad rámec pracovných povinností a pedagogickému zamestnancovi aj za podmienok podľa odseku 2 možno priznať osobný príplatok až do sumy zodpovedajúcej ustanovenému limitu.

    Bohužial je to nenárokovateľná zložka, na vašom mieste by som žiadala vysvetlenie od nadriadeného a podľa mňa to s charakterom práce nemá nič spoločné.
    Osobný príplatok je jedným z nástrojov, ako si udržať zamestnanca, nakoľko tie naše tabuľkové platy sú na...

    lamitec je offline (nepripojený) lamitec

    lamitec
    Ďakujem ešte raz za odpoveď. Ako ste mi poradili tak som to urobil, ale náš riaditeľ rozhodol ako rozhodol a že je to vraj bohužial tak. Na otázku prečo práve ja idem dolu o 100 % a ostatní zamestnanci len o 40 % tak mi to nevedel dostatočne vysvetliť. Vedel, že narážam na to, že zjeho strany je to doslovná špekulácia. Ďalšie kroky chcem postupovať tak, že budem žiadať dôvod a chcem využiť zákon 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám a následne použiť zákon 365/2004 o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a ochrane pred diskrimináciou a vneposlednom rade inšpekciu práce, odbory atď....Možno to nepomôže, ale aspoň bude mať vietor v kancelárii a trošku utlmiť jeho autokraciu a ja dobrý pocit, že som pre danú vec urobil všetko. Ešte raz ďakujem
    Naposledy upravil lamitec : 05.03.09 at 08:12 Dôvod: doplnenie odpovede

    ochrana zamestnanca pred a počas výpovednej lehoty v príspevkových organizáciách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.