Zavrieť

Porady

Skrátený prac. čas a práca nadčas

Milí poraďáci,

zamestnávateľ mi dal podpísať dodatok o zmene výške mzdy a zmeny pracovného času na dobu neurčitú. Mzda mi bola znížená o polovicu, týždenný pracovný čas budem mať 20 hod.týždenne. V dodatku je však odsek, v ktorom sa hovorí, že zmluvné strany sa týmto dodatkom dohodli, že za prípadnú prácu nadčas bude zamestnanec čerpať náhradné voľno, ktoré je zamestnávateľ povinný poskytnúť zamestnancovi počas jedného roka. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas obdobia, patrí mu za prácu nadčas mzdové zvýhodnenie v zmysle ZP.
Ak som správne pochopil v ZP sa hovorí že pri kratšom pracovnom čase zamestnávateľ nemôže nariadiť prácu nadčas. Vysvetľujem si to správne? Je teda tento dodatok platný?
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    lemon. Pozri príspevok
    Milí poraďáci,

    zamestnávateľ mi dal podpísať dodatok o zmene výške mzdy a zmeny pracovného času na dobu neurčitú. Mzda mi bola znížená o polovicu, týždenný pracovný čas budem mať 20 hod.týždenne. V dodatku je však odsek, v ktorom sa hovorí, že zmluvné strany sa týmto dodatkom dohodli, že za prípadnú prácu nadčas bude zamestnanec čerpať náhradné voľno, ktoré je zamestnávateľ povinný poskytnúť zamestnancovi počas jedného roka. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas obdobia, patrí mu za prácu nadčas mzdové zvýhodnenie v zmysle ZP.
    Ak som správne pochopil v ZP sa hovorí že pri kratšom pracovnom čase zamestnávateľ nemôže nariadiť prácu nadčas. Vysvetľujem si to správne? Je teda tento dodatok platný?
    Ďakujem za radu.
    nemôže nariadiť, ale môže sa so zamestnancom dohodnúť

    vetama je offline (nepripojený) vetama

    vetama
    prosím Vás a ako je to v tomto prípade zo zdravotným a sociálnym poistením, vzhľadom na to, že zamestnanec neodpracuje plný pracovný týždeň 37,5 hod. Dajme tomu, že piatky nebudeme pracovať. To znamená, že zamestnanec si musí ten jeden deň platiť, alebo ako to je?
    ďakujem za pomoc

    Skrátený prac. čas a práca nadčas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.