Zavrieť

Porady

danove priznanie FO - par. 46

Dochodca si robi DP fyz.osoby.v roku 2008 mal okrem dochodku prijmy
podla par. 5 v sume 1500.-, zrazena dan v sume 285.- podla par. 35
a prijmy zdanene zrazkou v sume 1500.-, vybrane zrazkou dane 285.

Spolu prijmy 3000 a dan zrazena 285 podla par.35 a 285 podla par. 43 zrazkou.

Moze uplatit podla par. 46 zakona o dnai z prijmov nárok v danovom priznani na vratenie dane? ak ano, mozem ho uplatnit len na 285 zrazenych podla par. 35?alebo aj na 285 zrazenych podla par. 43?Nemate s tym niekto skusenost?

Prosim poradte.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Vivi Pozri príspevok
    Dochodca si robi DP fyz.osoby.v roku 2008 mal okrem dochodku prijmy
    podla par. 5 v sume 1500.-, zrazena dan v sume 285.- podla par. 35
    a prijmy zdanene zrazkou v sume 1500.-, vybrane zrazkou dane 285.

    Spolu prijmy 3000 a dan zrazena 285 podla par.35 a 285 podla par. 43 zrazkou.

    Moze uplatit podla par. 46 zakona o dnai z prijmov nárok v danovom priznani na vratenie dane? ak ano, mozem ho uplatnit len na 285 zrazenych podla par. 35?alebo aj na 285 zrazenych podla par. 43?Nemate s tym niekto skusenost?

    Prosim poradte.....
    môže z oboch zrazených daní

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vivi Pozri príspevok
    typu B? a mohli by ste mi poradit,kde to tam uplatnit?
    v odd. VII na str. 4 r.2 - ak sa jedná o úroky

    Zrazenú daň uvedieš v r. 98

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vivi Pozri príspevok
    NEJEDNA SA O UROKY,JE TO PRIJEM ZO ZAVISLEJ CINNOSTI
    v tom prípade stačí A-čko, kde do r.62 uvedieš preddavkovú daň a do r.63 zrážkovú daň.
    údaje na r. 32, 34 a 36 budú súčet základov oboch daní

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    nerozumiem,preco by som mala podavat typ B,ked sa mi jedna len o prijmy potvrdene zamestnavatelom zo zavislej cinnosti.
    par. 46 hovori:
    § 46
    Minimálna výška dane
    Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 500 Sk alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50% sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 okrem zdaniteľných príjmov daňovníka, u ktorého za zdaňovacie obdobie nepresiahnu takéto príjmy 50% sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44

    Na zaklade toho,kedze ten dochodca ma prijem len 3000 by som chcela poziadat v danovom priznani o vratenie dane...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vivi Pozri príspevok
    nerozumiem,preco by som mala podavat typ B,ked sa mi jedna len o prijmy potvrdene zamestnavatelom zo zavislej cinnosti.
    par. 46 hovori:
    § 46
    Minimálna výška dane
    Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 500 Sk alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50% sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 okrem zdaniteľných príjmov daňovníka, u ktorého za zdaňovacie obdobie nepresiahnu takéto príjmy 50% sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44

    Na zaklade toho,kedze ten dochodca ma prijem len 3000 by som chcela poziadat v danovom priznani o vratenie dane...
    uviedla si v prvom príspevku málo info, aj úroky sú zdaňované zrážkovou daňou. Stačí DP typu A.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    veronikasad Pozri príspevok
    v tom prípade stačí A-čko, kde do r.62 uvedieš preddavkovú daň a do r.63 zrážkovú daň.
    údaje na r. 32, 34 a 36 budú súčet základov oboch daní
    to vsetko tam mam,len neviem,na ktorom riadku sa mi prejavi, resp.kde uviest to,ze chcem podla par. 46 vratit 285+285 dane

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vivi Pozri príspevok
    to vsetko tam mam,len neviem,na ktorom riadku sa mi prejavi, resp.kde uviest to,ze chcem podla par. 46 vratit 285+285 dane
    na r. 44 uvedieš základ dane,
    r. 45 vypočítaná daň
    r. 54 nula

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    chcela by som este poprosit o radu k vyplnaniu DP typ A - konkretne sa mi jedna o danovy bonus.

    narok na danovy bonus za rok 2008 som mala 8568.- na dve deti - r.55

    u zamestnavatelov - kedze od augusta som na materskej dovolenke- som mala vyplatene 4498 - r. 57

    cize rozdiel je 4070 - r. 58

    vyplnam aj riadok 59 - v sume 4070?podla mna ano,len mi to neberie softver...

    a este otazocka - k DP musim prilozit originaly potvrdeni od zamestnavatelov,alebo postacuju kopie

    dakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Vivi Pozri príspevok
    chcela by som este poprosit o radu k vyplnaniu DP typ A - konkretne sa mi jedna o danovy bonus.

    narok na danovy bonus za rok 2008 som mala 8568.- na dve deti - r.55

    u zamestnavatelov - kedze od augusta som na materskej dovolenke- som mala vyplatene 4498 - r. 57

    cize rozdiel je 4070 - r. 58

    vyplnam aj riadok 59 - v sume 4070?podla mna ano,len mi to neberie softver...

    a este otazocka - k DP musim prilozit originaly potvrdeni od zamestnavatelov,alebo postacuju kopie

    dakujem

    bol tvoj zdaniteľný príjem v roku 2008 minimálne 48600?

    Ak nie, nárok na daňový bonus nemáš.

    Ak áno, doplníš riadok 59

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    neviem ani ja,len som sa chcela uistit,ci spravne rozmyslam,ze mam vyplnit aj ten riadok 59.Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.