Zavrieť

Porady

Daňové priznanie A.alebo B

Vie mi niekto poradiť? Mám zamestnanca ktorý má prijmy z podielových listov obstaraných do 31.12.2003,ktoré do daňového priznania typu FO B idú na riadok 11, VII oddiel.Tie podielové listu sú vedené v bezpodielovom spoluvlastníctve,takže mala by dať priznanie aj manželka. Ona by mala dať priznanie typu FO A,no nemám to tam kde dať.Má dať aj ona priznanie FO B,alebo tie prijmy dať na jedného a nedeliť ich. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    K podielovým listom tu :

    ekovm je offline (nepripojený) ekovm

    ekovm
    Ak mám príjmy zo záv.činnosti aj ako konateľ a zároveň z prenájmu nehnuteľností - 15.000,- / zaregistrovaná na DÚ/ aký druh DP mám podať?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ekovm Pozri príspevok
    Ak mám príjmy zo záv.činnosti aj ako konateľ a zároveň z prenájmu nehnuteľností - 15.000,- / zaregistrovaná na DÚ/ aký druh DP mám podať?
    podáš DP typ B
    Ahojte,

    ak som nemala v živnosti za rok 2008 žiadne príjmy, ale mala som príjem zo záv.činnosti v hl.prac.pomere,aký typ priznania treba podať?

    Ďakujem.

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Dáša Tajnayová Pozri príspevok
    Ahojte,

    ak som nemala v živnosti za rok 2008 žiadne príjmy, ale mala som príjem zo záv.činnosti v hl.prac.pomere,aký typ priznania treba podať?

    Ďakujem.
    Typ B

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Dáša Tajnayová Pozri príspevok
    Ahojte,

    ak som nemala v živnosti za rok 2008 žiadne príjmy, ale mala som príjem zo záv.činnosti v hl.prac.pomere,aký typ priznania treba podať?

    Ďakujem.
    a zo živnosti si nemala ani výdavky??

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    A keďže si dosiahla stratu z podnikateľskej činnosti máš povinnosť podať daňové priznanie - budeš podávať typ B.

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    mysimis Pozri príspevok
    a zo živnosti si nemala ani výdavky??
    Ak som nemala ani príjem, ani výdavok za 2008 zo živnosti? Len zo ZČ tak A?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    kkllc Pozri príspevok
    Ak som nemala ani príjem, ani výdavok za 2008 zo živnosti? Len zo ZČ tak A?
    áno, tak DP typu A.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Neviem ,ale mysimis asi neodpovedala dobre,podľa mńa keď máš živnosť,aj keď si nemala príjmy ani výdavky v roku 2008.len príjem zo ZČ,mala by si dať priznanie na tlačive typu B.Ak sa mýlim,tak ma opravte.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ilona Pozri príspevok
    Neviem ,ale mysimis asi neodpovedala dobre,podľa mńa keď máš živnosť,aj keď si nemala príjmy ani výdavky v roku 2008.len príjem zo ZČ,mala by si dať priznanie na tlačive typu B.Ak sa mýlim,tak ma opravte.
    Stačí typ A, na B nie je opodstatnenie, mal iba jeden druh príjmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.