Zavrieť

Porady

SZČO + DOHODA

Vie mi niekto poradit ? V roku 2008 som bol SZCO a mal som aj pracu na dohodu.
Od zamestnavatela som dostal potvrdenie o vyske vyplateneho zarobku a odvedenej
dani. Kde mam tento prijem napisat v danovom priznani typu B? Alebo staci toto
potvrdenie prilozit k danovemu priznaniu ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ibas77 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradit ? V roku 2008 som bol SZCO a mal som aj pracu na dohodu.
    Od zamestnavatela som dostal potvrdenie o vyske vyplateneho zarobku a odvedenej
    dani. Kde mam tento prijem napisat v danovom priznani typu B? Alebo staci toto
    potvrdenie prilozit k danovemu priznaniu ? Ďakujem
    Záleží aj na tom, či bola zrazená preddavková daň alebo zrážková z tej dohody. Ak zrážková, tak tú vôbec nemusíš uvádzať do daňového priznania a ak preddavková, tak tento príjem uvádzaš v oddieli V. daň.priznania.

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Ahojte poraďáci..mám otázku ohľadne jedného potvrdenia o príjmoch za rok 2008. Osoba bola zamestnaná len na dohodu, ale zamestnávateľ vykazuje príjmy aj na r.1 v potvrdení ( podľa par.5) a následne zrazenú preddavkovú daň na r.5 potvrdenia..to je v poho, ale taktiež je tu údaj na r. 12 - úhrn príjmov, pri ktorých bola daň vyberaná zrážkou...vôbec tomu nerozumiem...je to potvrdenie dobré???

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    áno, je to potvrdenie správne. Dotyčnému bola zrazená daň aj preddavková aj zrážková.

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    A kam to teraz mám uvádzam v DP? Viem, že zrážková sa nemusí v DP uvádzať, len dotyčná nemala za minulý rok žiaden iný príjem okrem dohody a chcela som aby sa jej vrátila celá zaplatená daň.
    Mám to dať celé na r. 32 v DP?
    A ešte ma zaujíma, prečo to zamestnávateľ takto podelil? Je to bežné? Nestretla som sa s tým.
    Mám veľa zvedavých otázok ..ďakujem vopred za odpovede.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    mimaemma Pozri príspevok
    A kam to teraz mám uvádzam v DP? Viem, že zrážková sa nemusí v DP uvádzať, len dotyčná nemala za minulý rok žiaden iný príjem okrem dohody a chcela som aby sa jej vrátila celá zaplatená daň.
    Mám to dať celé na r. 32 v DP?
    A ešte ma zaujíma, prečo to zamestnávateľ takto podelil? Je to bežné je to v zmysle zákona o dani z príjmov? Nestretla som sa s tým.
    Mám veľa zvedavých otázok ..ďakujem vopred za odpovede.
    do r. 32 zrátaš oba príjmy (zdanený preddavkovo, aj zrážkovo)
    r. 62 tu uvedieš preddavkovú zaplatenú daň
    r. 63 tu daň vybratu zrážkou

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mimaemma Pozri príspevok
    A kam to teraz mám uvádzam v DP? Viem, že zrážková sa nemusí v DP uvádzať, len dotyčná nemala za minulý rok žiaden iný príjem okrem dohody a chcela som aby sa jej vrátila celá zaplatená daň.
    Mám to dať celé na r. 32 v DP?
    A ešte ma zaujíma, prečo to zamestnávateľ takto podelil? Je to bežné? Nestretla som sa s tým.
    Mám veľa zvedavých otázok ..ďakujem vopred za odpovede.
    Ak nemala u zamestnávatela podpísané Vyhlásenie ..., príjmy do 5 tis. SK sú zdaňované zrážkovou daňou a príjmy nad 5 tis. SK mesačne preddavkovou daňou.

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Dievčatá, veľmi pekne ďakuejm za vysvetlenie, posielam obom bodík. Ste zlaté!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.