Zavrieť

Porady

Hotovosť SKK - faktúra EUR

Za tovar som zaplatila v hotosti v SKK, ale dodávateľ mi vystavil faktúru v eurách. Ako mám zaúčtovať tento záväzok a jeho úhradu? Aký kurz mám použiť?

Poraďte prosím!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som zauctovala v EUR aj v SK. Prepocitala by som kurzom NBS v den uhrady alebo v den zuctovania faktury a rozdiel by som uctovala ako kurzovy zisk alebo kurzovu stratu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zukana
    Za tovar som zaplatila v hotosti v SKK, ale dodávateľ mi vystavil faktúru v eurách. Ako mám zaúčtovať tento záväzok a jeho úhradu? Aký kurz mám použiť?

    Poraďte prosím!
    A zaplatila si akým kurzom, prepočítaným v deň vystavenia? Ak si uhrádzala v SKK, tak ti dodávateľ mal dať aj faktúru v SKK, čo ale nie je povinnosťou. Prepočítaj podľa kurzu, a úhradu zaúčtuj cez slovenskú pokladnicu. Nemám rada takéto mixy, ale nie každý každému vychádza v ústrety.

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Takže platbu zaúčtujem v SKK zo slovenskej pokladne a keď príde faktúra v Eurách zaúčtujem záväzok v eurách a skk, tak že použijem kurz NBS ku dňu prijatia faktúry. Rozdiel medzi záväzkom prepočítaným na Skk a úhradou v SKK mi bude predstavovať kurzový zisk, alebo kurzovú stratu.
    Dobre to chápem?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Zukana, raz píšeš, že si dostala faktúru v EUR a potom že ak dostaneš. Maš ju alebo len hádaš????

    Druhá vec, na základe čoho, akého dokladu si uhrádzala keď píšeš, že v SK si robila úhradu. Ako si počítala kurz. V deň keď si uhrádzala?

    Napíš zrozumiteľnejšie, prosím...

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Treba to opísať jasnejšie, lebo v JU s kurz.rozdielmi moc nepochodíš. O tie sa staráš tak na konci roku.

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Úhradu som uskutočnila v SKK. Obdržala som pri tom dodací list o nákupenom tovare a príjmový pokladničný doklad, ktorý mi vystavil dodávateľ. Dodávateľ mi potom vystavil faktúru: dátum vystavenia a dátum dodania tovaru = deň úhrady a dátum prijatia faktúry je niekoľko dní (2 - 3) po dátume vystavenia, avšak v Eurách.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    a mali ste dohodu, že vystaví FA v EUR? skús ho poprosiť, nech ti ju vystaví v SKK

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Podľa mňa by sa fa mala vystaviť v SKK - základ dane+DPH = suma k úhrade a potom urobiť prepočet na EURa v prípade, ak chcem od dotyčného platbu v EUR. Ale ak vzal SKK načo ten prepočet? V JU aj keby si mala zahr.fa prepočítaš kurzom kedy si ju dostala a oproti tomu sleduješ úhradu. Neúčtuješ o kurz.rozdieloch. Alebo sa mýlim ?

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Viem, že o kurzových rozdieloch sa v JÚ účtuje len ku dňu účtovnej uzávierky. S dodávateľom som sa dohodla a po tejto situácie mu budem platiť v eurách a on vystaví faktúru tiež v eurách.

    Hotovosť SKK - faktúra EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.