Zavrieť

Porady

Finančný prenájom

Lízing auta je rozpočítaný na štvrťročné splátky. Mám dávať splátky do NOZD štvrťročne alebo 1x k 31.12.za celý rok.Účtovanie v JÚ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ja splátky počas roka účtujem do stľpca dlhodobý hmotný majetok - istina z tej splátky teda výdavky neovplyvňujúce ZD a na konci roka ID zaúčtujem v rámci uzávierkových operácii odpisy DHM.

    Osimka je offline (nepripojený) Osimka

    Osimka
    Ja to robím tiež takto, že to dávam do neovpl. a v rámci uzávierkových jednorázovo do odpisu. Len teraz som počula, že sa sa má dávať aj istina v rámci splátky do OZD počas roka. Tak som sa chcela uistiť.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Suma istiny určite nemôže byť výdavkom ovplyvňujúcim základ dane. Je to vlastne časť obstarávacej ceny predmetu leasingu. Keby ste predmetnú vec kúpili v hotovosti, tiež by ste nákup HIM účtovali do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane. Ak by ste aj jednotlivé splátky leasingu počas roka účtovali v presnom rozdelení, tak by ste účtovali istinu ako VNZD a len finančnú činnosť (úroky) a prípadne poistné platené v leasingu do VOZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.