Zavrieť

Porady

Pomôžte s radami!

Včera poobede sme s naším účtovníkom prišli na to, že sme zamestnancom,ktorí chodievali na pracovné cesty vyplácali aj diéty aj stravné lístky. Čo nám poradíte? Môj nápad je taký, že by som si urobila nejaké potvrdenie s tými zamestnancami a sťahovala by som im to teraz z ich stravných lístkov. Poraďte čo s tým.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

AKo dlho ste im tie lístky dávali? Bolo to len tento rok alebo aj minulý ci nebodaj este niekolko rokov predtým?
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Koniec roka 2003, 2004 a tento rok teda 2005. Nieje toho veľa, pretože to sa týka väčšinou konateľov. Je to veľký problém? Minule som tu čítala na porade, že práve na toto si dávajú daňováci pozor.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Nuz, v rámci tohto roku by to az taký problém nebol, ale tie minulé roky, neviem, neviem ako to vyriesit, ked uz tie sú úctovne uzavreté. Skúsenejsí poradáci, co poviete?
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Sú to traja konatelia a jeden zamestnanec - vodič. Všetci sú v našej firme stále zamestnaní, takže by som im to sťahovala každý mesiac z tých lístkov. Jedná sa o 3-8 lístkov mesačne, niekedy ani to nie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Posťahovať teraz z lístkov by nebol problém, ten vidím skôr v uplatnení 55% do nákladov v starých rokoch.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Je ťažko to opravovať, pretože vlastne každý rok išlo do nákladov viac ako malo ísť a teda je to vlastne aj neoprávnené krátenie dane z príjmu. Ak to chceš dať do poriadku tak jedine opravovať každý rok zvlášť včítane výkazov a daňových priznaní. Alebo riskovať, že po rokoch to zistí daňový úrad keď príde na kontrolu.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ja si myslím, že treba porovňať sumy diét a sumu 55% danú do nákladov.Výššia bude asi suma diét. Výška hodnoty stravy, ktorú zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi napríklad podľa § 152 Zákonníka práce, nie je na účely oslobodenia u zamestnanca limitovaná týmto predpisom; u zamestnávateľa je však daňovým výdavkom len do výšky, ktorú je zamestnávateľ povinný poskytnúť podľa osobitných predpisov.A z lásky k zamestnancom, by ste nemuseli strhnúť nič. Opravila by som 55% v nákladoch dodat. daňovým priznaním.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ja teraz neviem, či to riskneme či čo budeme robiť. Asi opravíme tento rok a už to budeme robiť pekne a dobre ako sa má. Ak by ešte niekoho niečo napadlo .............
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Paula
Posťahovať teraz z lístkov by nebol problém, ten vidím skôr v uplatnení 55% do nákladov v starých rokoch.
To teda hej, neviem si dosť dobre predstaviť robiť opravné DP. Jedná sa o veľkú sumu?
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Alebo dúfať, že sa ich kontrola nedotkne, že kontrolu jednoducho mať na dané účtovné obdobia nebudú... asi veľký optimizmus, že?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Upozornila by som asi konateľov na túto skutočnosť, aby neboli prekvapení pri prípadnej kontrole. Brala by som to ako malú návnadu, aby kontrolóri, keď už musia niečo nájsť, tak aby mali nález. A po druhé, bol by naozaj problém vyčísliť opravu.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Tento problém má dve roviny.:
- u spoločnosti, ktorá vypláca cesťáky a poskytovala stravenky, kde došlo k zmene daňového základu tým, že boli uplatené viacej náklady, ako mali byť
- u pracovníkov - konateľov títo mali príjem, ktorý im mal byť zdanený.
K bodu 1.: - tento rok sa dá vysporiadať s konateľmi, že vrátia celú sumu straveniek. Minulé roky je potrebné opraviť základ dane a doplatiť daň. Podať dodatočné daňové priznanie.
k bodu .: Pokúsiť sa dohodnúť na zrážkach zo mzdy za prebraté stravné poukážky za minulé roky, pokiaľ by to nešlo (pohľadávka staršia ako rok nemusí byť zamestnancom akceptovaná) tak to potom je škoda na majetku spoločnosti.
24_1_54.gif  
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

To mi teda dávate zabrať. Neviem či mi na obede niečo prejde dole krkom.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som tento rok dala do poriadku (na nasledujuce mesiace by som dala o tolko listkov menej, ako si uz prepapkali doteraz). Roky 2003 a 2004 by som uz nechala na pokoji. Podla mojho odhadu by to mohlo byt nejakych 20 tisic korun a to ziadnu firmu nepolozi. Ovsem sefom by som povedala, ze pri kontrole mozu cakat, ze bude nalez a aj pokuta. Ak by sa robili opravne danove priznania za roky 2003 a 2004 tiez by to nebolo bez pokuty.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Presne takto to chcem urobiť!
0 0
BOVI-RENA BOVI-RENA

BOVI-RENA je offline (nepripojený) BOVI-RENA

Dobrý deň, ahojte.

Chcela by som Vas poprosit ci neviete o nejakej stranke na internete, kde by som nasla vzor leasingovej zmluvy ?

Dakujem a prajem príjemný den.
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Skús "Google".
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Alebo szm.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Prosím Vás viete mi poradiť čo robiť v takejto situácií????????????

Konateľ a zároveň zamestnanec má nárok na stravné lístky /prac. doba 8 hod / 5 dní v týždni/ ale šiel na služobnú cestu firemným autom v sobotu. Doniesol mi blok z hotelu a tak som mu urobila cesťák na sobotu a nedeľu s dietami po 188 Sk deň/napasovala som to po 18 hod a 10 minút denne/.

Teraz ma napadlo či mal nárok na všetky stravné lístky v danom mesiaci a či sa dajú dať diety cez víkend ked vlastne nemá pracovnú dobu???

prosím odpovedzte mi niekto
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Daniela bud v pohode. Dobre si to spravila. Na diety ma zamesntanec nárok aj ked je na sluzobke cez víkend, ved je to sluzobná cesta. Aj výpocet si urobila správne. Len keby trvala sluzobka aj v pondelok, potom by si musela dat o lístok menej, zamestnanec naopak, dostal by diety za pondelok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať