Zavrieť

Porady

Príjmy zo zahraničia

Prelúskala som tému o príjmoch plynúcich zo zdrojov v zahraničí, ale aj napriek tomu nemám celkom jasno s jedným DP. Prosím poraďte:
Ide o občana SR, zamestnanca slovenskej firmy. Od slovenskej firmy má potvrdenie o výške príjmov nasledovne:
úhrn vyplatených príjmov 7456,--
poistné a príspevky 38744,-- Sk

Táto jeho materská firma ho vyslala na prácu do Nemecka. Kde pracoval na 2x a to od 1.1. do 30.6. a potom od 8.9. do 13.12. teda viac ako 183 dní.
Má potvrdenie z nemeckého DÚ o vyplatených príjmoch, kde má uvedené:
btto príjem 10651,78 EUR
odvody SP 7,54 EUR
daň 495,73 EUR
V tom potvrdení je uvedená odvolávka na uvedného slovenského zamestnávateľa.
Neviem, ako mám správne postupovať pri spracovaní DP. Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia hovorí, že sa má postupovať metódou vyňatia príjmov.
Nemám v tom celkom jasno, môžete mi prosím poradiť ako postupovať?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Dana7 Pozri príspevok
    Prelúskala som tému o príjmoch plynúcich zo zdrojov v zahraničí, ale aj napriek tomu nemám celkom jasno s jedným DP. Prosím poraďte:
    Ide o občana SR, zamestnanca slovenskej firmy. Od slovenskej firmy má potvrdenie o výške príjmov nasledovne:
    úhrn vyplatených príjmov 7456,--
    poistné a príspevky 38744,-- Sk

    Táto jeho materská firma ho vyslala na prácu do Nemecka. Kde pracoval na 2x a to od 1.1. do 30.6. a potom od 8.9. do 13.12. teda viac ako 183 dní.
    Má potvrdenie z nemeckého DÚ o vyplatených príjmoch, kde má uvedené:
    btto príjem 10651,78 EUR
    odvody SP 7,54 EUR
    daň 495,73 EUR
    V tom potvrdení je uvedená odvolávka na uvedného slovenského zamestnávateľa.
    Neviem, ako mám správne postupovať pri spracovaní DP. Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia hovorí, že sa má postupovať metódou vyňatia príjmov.
    Nemám v tom celkom jasno, môžete mi prosím poradiť ako postupovať?
    Ďakujem

    Prosím, ozaj mi nikto neporadí???

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Príjmy z Nemecka si prepočítaj priemerným kurzom na Sk pripočítaj ich do príjmu zo Slovenska, zapíš si to do § 5 a vyčísli si ZD, uplatníš si odpočítateľnú položku, doplníš si r. 44 a 45 daňového priznania. Na r. 46 napíšeš sumu príjmov z Nemecka a tieto sú vyňaté zo zdanenia. Ďalej si už len klasicky doplníš daňové priznanie.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Príjmy z Čiech nie sú vyňaté zo zdanenia, tam použiješ metódu zápočtu dane.
    Chcela by som sa spytat, robim DP FO typ B, kde mam prijem z Nemecka prednaska, vo vyske 300,-- EUR, ale tento prijem nebol v Nemecku zdaneny. Firma mi dala z Nemecka potvrdenie,ze ciastka zarobena v roku 2008 presahujuca sumu 255,65 Eur nebola zdanena v Nemecku. Postupovala som vynatim prijmu z Nemecka.Do riadku 82 som dala sumu 300 * 31,291=9387,-- Sk, do r. 83 som nenapisala nic. Tlacivo som vypisovala na drsr.Riadok 87 mi vypocitalo dan len z prijmov u nas. Prijmy z Nemecka nemam zdanene ani u nas. Je to spravne?Dakujem za pomoc

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    janulka12345 Pozri príspevok
    Chcela by som sa spytat, robim DP FO typ B, kde mam prijem z Nemecka prednaska, vo vyske 300,-- EUR, ale tento prijem nebol v Nemecku zdaneny. Firma mi dala z Nemecka potvrdenie,ze ciastka zarobena v roku 2008 presahujuca sumu 255,65 Eur nebola zdanena v Nemecku. Postupovala som vynatim prijmu z Nemecka.Do riadku 82 som dala sumu 300 * 31,291=9387,-- Sk, do r. 83 som nenapisala nic. Tlacivo som vypisovala na drsr.Riadok 87 mi vypocitalo dan len z prijmov u nas. Prijmy z Nemecka nemam zdanene ani u nas. Je to spravne?Dakujem za pomoc
    Príjem z Nemecka je príjmom, ktorý je potrebné vyňať zo zdanenia a preto ho píšeš do r. 79, ale pred tým si tento príjem musíš zaradiť či je to príjem z §5, 6, alebo 8.

    reporter je offline (nepripojený) reporter

    reporter
    mysimis Pozri príspevok
    Príjem z Nemecka je príjmom, ktorý je potrebné vyňať zo zdanenia a preto ho píšeš do r. 79, ale pred tým si tento príjem musíš zaradiť či je to príjem z §5, 6, alebo 8.
    Vyňaté príjmy (brutto) sa v DP typ B ale uvadzaju aj v riadku 35 a v riadku 79 už len brutto mínus povinné poistné, nie?

    Príjmy zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.