Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Storná sa v daňovom priznaní neuvádzajú, je to vlastne oprava zle nablokovaného, alebo vrátenie tovaru a v dennej uzávierke je to prepočítané.
    Pekný deň.......

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    Využívam túto tému a chcem sa opýtať , či storná v reg.pokladni uvádzate v dan,priznaní DPH ako opravu základu dane ? Alebo si mám všímať len výslednú tržbu z toho dňa a to uviesť ako dodanie tovaru?

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    ecompka Pozri príspevok
    Využívam túto tému a chcem sa opýtať , či storná v reg.pokladni uvádzate v dan,priznaní DPH ako opravu základu dane ? Alebo si mám všímať len výslednú tržbu z toho dňa a to uviesť ako dodanie tovaru?
    posúvam a prosím o odpoved ak viete. Ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ecompka Pozri príspevok
    posúvam a prosím o odpoved ak viete. Ďakujem.
    Prosím Vás, však odpoveď je v príspevku 2 a je tam 7 súhlasov .

    Prečiarkla som , nakoľko teraz vidím, že sa jedná o príspevky z roku 2005.


    Prečítajte si Zákon o DPH
    § 25
    Oprava základu dane
    Na začiatok

    http://www.porada.sk/t177614-vzor-dp...ml#post1861213
    Naposledy upravil Zita5 : 19.04.12 at 04:45

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vyššie som zámerne priložila znenie §25 o Oprave základu dane a to konkrétne a prečiarkla svoju pôvodnú odpoveď, lebo si myslím, že nie je to presne tak ......

    § 25
    Oprava základu dane
    Na začiatok

    (1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

    a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,

    Vyššie vyznačené by sa malo dostať do DP DPH , nakoľko pri vrátení tovaru už bola tržba zaúčtovaná a vlastne tovar predaný a tým vznikla aj daňová daňová povinnosť. Takže skutočnosť vrátenia tovaru (po predaji)by mala byť aj na bloku vyznačená ako vrátenie tovaru(§53) .Nakoľko tovar bude vrátený na sklad a peniaze sa vrátia zákazníkovi,tým musíme aj znížiť DPH.A nakoniec doklad z ERP sa považuje za faktúru(§71)

    ---------------------------------------------------
    Čo je .....
    storno: Storno sa použije na mazanie položky, ktorá bola vytlačená,ale účtenka nebola ešte uzavretá.

    Refund(vrátenie tovaru) : slúži na vrátenie predtým predanej položky (tovaru)

    Takže by som posúdila výraz storno a "storno" .

    Naposledy upravil Zita5 : 19.04.12 at 05:34

    Storno v reg.pokladni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.