Zavrieť

Porady

daň z príjmu po skončení prac. pomeru

Dobrý večer, chcela by som poprosiť o radu. musím si vyplniť daňové priznanie, dúfam, že mi s tým niekto bude vedieť poradiť.
takže: v roku 2008 som pracovala vo firme od februára do septembra. potom som bola PN. žiadne iné príjmy som nemala. Mala som zmluvu na dobu určoitú, ktorá mi skončila a prepustili ma. dostala som v práci potvrdenie. Prosím vás ktorú sumu z tohto potvrdenia uvádzam do DP ??? z riadku 3 čiastkový základ dane? alebo riadok 1 úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov?
chcela by som si uplatniť poistku 6 OOO.- Sk daň bonus nemám.
Veľmi pekne prosím, kde si tento príjem mám vlastne v DP uvádzať
ďakuejm za ochotu a ospravedlnujem sa za neznalosť, ale robím to 1. krát
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Podáš daňové priznanie typ A. Do riadku 32 uvedieš hrubú mzdu, do 33 dáš poistné a na riadku 34 vypočíťaš základ dane.
    Ďalej pokračuj:
    r. 36 základ dane
    r. 37 zníženie základu na daňovníka čiastka 98 496,-
    r. 41 poistka 6000,-
    a ďalej počítaš daň.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    riadok 32 daňového priznania /ďalej len "DP"/ - sem napíšeš úhrn zúčtovaných a vyplatených príjom z riadku 1 potvrdenia

    riadok 33 DP - sem vpíšeš sumu z riadku 03 potvrdenia - ale pozor tú sumu, ktorá je prvá - vteda vyššie na riadku 03

    riadok 34 DP - suma z riadku 3 potvrdenia/čiastkový základ dane

    poistky sa píšu do riadkov 39 - 41 - podľa typu poistky

    Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

    Micifuzik
    a to, že koľko mám platiť daň mi vyjde na r. 45? a čo keď mi nevyjde žiadna daň a budem tam na r. 45 v mínuse? aj to sa môže stať? ďakujem, dúfam, že to zvládnem. ešte raz ďakujem za ochotu

    Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

    Micifuzik
    a keď mám na potvrdení na r. 5 úhrn preddavkov na daŇ 3615, na r. 45 DP mi vyšla nula, znamená to že DÚ mi tých 3615 sk vráti?
    na konci DP je oddiel žiadosť o vrátenie daň. preplatku . v mojom prípade žiadam naspäť tých 3615 Sk ktoré mi zrazili v robote?
    ďakujem krásne

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Áno, preddavky z potvrdenia zrazené zamestnávateľom sa uvedú na riadku 62 a keďže Vaša daň je 0, tak potom v celej sume 3615 ako preplatok na riadku 65, ktorý potom žiadate vrátiť v oddieli XI.

    daň z príjmu po skončení prac. pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.