Zavrieť

Porady

účtovníctvo na živn. -musí byť zmluva?

robím účtovníctvo na živnosť, fakturujem 2x do roka, ale nemám s nikým žiadnu zmluvu, len sa dohodneme. Teraz rozmýšlam či je to dobré, hlavne pre klientov, im to ide o nákladov. Môžem fa aj na základe telef. objednávky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Aldan Pozri príspevok
    robím účtovníctvo na živnosť, fakturujem 2x do roka, ale nemám s nikým žiadnu zmluvu, len sa dohodneme. Teraz rozmýšlam či je to dobré, hlavne pre klientov, im to ide o nákladov. Môžem fa aj na základe telef. objednávky?
    Zmluva nemusí byť. My si objednávame napr. preklady dokumentov tak, že zašlem e-mail agentúre, kde v prílohe je dokument na preklad a oni nám vystavia faktúru. Zmluvu nemáme žiadnu.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Aldan Pozri príspevok
    robím účtovníctvo na živnosť, fakturujem 2x do roka, ale nemám s nikým žiadnu zmluvu, len sa dohodneme. Teraz rozmýšlam či je to dobré, hlavne pre klientov, im to ide o nákladov. Môžem fa aj na základe telef. objednávky?
    Súhlasím s Chobotom - aj ústna dohoda je dohoda. No pre prípad poitenia profesie zmluva musí byť písomná - ja mám so všetkými zmluvy, kedže som si svoju profesiu aj poistila - písomné zmluvy predkladám poisťovni ...nemám len s jednoročákmi .... lebo tí to raz za rok môžu a nemusia chcieť spracovať ...

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    nad tou poistkou som tiež rozmýšlala, v ktorej poisťovni máš svoju profesiu pistenú, lebo všetky to nerobia a ak sa smiem spýtať aké sú za to poplatky?
    Dík

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Ja som tiež rozmýšľala, potom ma odhovorili, že sa to neoplatí, tak neviem, keby mi niekto poradil, aké to má výhody a nevýhody poistiť profesiu. dík

    účtovníctvo na živn. -musí byť zmluva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.