Zavrieť

Porady

Daň.priznanie podané v Čechách

Dobrý deň,
prosím o radu v tejto veci. SZČO mal živnosť v Čechách, do 30.04.2008.
Potom mal živnosť na Slovensku od 01.11.2008. Medzitým úrad práce.
Medzi papierami mal aj daň.priznanie, ktoré podal v Čechách, kde mu vyšiel preplatok dane, lebo si tam uplatnil daň.bonus, ale mal príjmy zo živností aj na Slovensku. Tie však nemá zarátané v DP, ktoré podal v Čechách.
Ako mám postupovať, podľa mňa by mal podať len jedno DP v Čechách, alebo na Slovensku, kde zohľadní všetky príjmy, alebo môžem mu príjmy zo Slovenska uplatniť v samostatnom DP, kde však už neuplatním daň.bonus?
vopred ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Dobrý deň!
    Máte to riadne dokomolené! Za príjmy v Čechách má vysporiadané s podaním DP tam. Ale !!! Občan SR je povinný podať DP aj u nás, v ňom treba uviesť aj príjem v zahraničí včetne dane a uplatneného DB. Sumy v cudzích menách sa prepočítajú na Sk podľa kurzového lístka NBS. Môj syn tiež pracuje v zahraničí, takže už roky to praktizujeme. Radím Vám, ak v tom nemáte celkom jasné, choďte na príslušný DÚ s potrebnými dokladmi (ako živnostník buď má účtovníctvo, tak výkazy; alebo iné doklady, keď si chce uplatniť výdavky percentuálne + potvrdenie ÚPSaV) a pracovníci DÚ pomôžu aj s kurzom aj celkovým vypracovaním DP.
    Dúfam, že som pomohla. Pekný zvyšok dňa!

    Daň.priznanie podané v Čechách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.