Zavrieť

Porady

TPP+honorár+nezdaniteľná časť ZD

Poprosím poradiť. Môj synovec mal v roku 2008 TPP u dvoch zamestnávateľov. Podľa Potvrdení o príjme......z mesiacov 1-4 mal ČZD 126.790,- SKK + z mesiacov 5-12 ČZD 387.035,- SKK.

V roku 2008 mal aj vyplatené honoráre na základe Zmluvy o vytvorení a používaní autorského diela....., ktoré mu platiteľ zdanil počas roka zrážkovou daňou. ČZD z týchto honorárov je 37.800,- SKK (brutto 63.000,-)

Nakoľko výška ZD presahuje už pri príjmoch z TPP 100-násobok ŽM, je nutné upraviť-znížiť nezdaniteľnú časť ZD. Moja otázka znie:

Je možné tieto honoráre v takejto výške považovať za daňovo vysporiadané a do DP uviesť len príjmy z TPP? Podľa mojich výpočtov (ak som dobre počítala) by to bolo výhodnejšie.

Ďakujem za odpoveď. Monika

Priznám sa, že do porady nechodím často, skoro vôbec.....a neviem, či som otázku neumiestnila dobre.........alebo mi nevie niekto poradiť?
Naposledy upravil PROEX : 11.03.09 at 20:41 Dôvod: zle zaradené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    TPP+honorár+nezdaniteľná časť ZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.