Zavrieť

Porady

zmena stavu zásob

dobrý den, prosíííím. Je správny tento postup účtovania : firma robí porez guľatiny na rezivo, účtuje zásoby spôsobom B,
príjem materiálu 501/321/guľatina/,
predaj výrobkov 311/601
na konci roka :...zostatok výrobkov 123/613
zostatok materiálu 112/501
V akej cene zaznamenať zmenu stavu na 123
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    KEJKA Pozri príspevok
    výrobky - vlastné náklady
    účtovanie je správne? Stačí na konci roka urobiť zmenu stavu?

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    Ešte poslednú otázku - ako urobiť vyčíslovanie vlastných nákladov, ked pri rovnakých vstupoch /guľatina, mzdy, energia,najom/ mam za rovnakých podmienok rozne ocenené výstupy : hranol je o 2000,- sk drahší ako doska . Takže v 1 mesiaci vstup 1000 a výstup 2000 a v 2 mesiaci rovnaký vstup 1000 a výstup 4000. Podotýkam že predajné ceny sú samozrejme trhovo určené a nie nejakou kalkuláciou. Ide mi o správne určenie ceny vlastných nákladov teda skladovej ceny výrobkov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    na všetky výrobky musíš mať odsledované náklady - kalkuláciu.

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    tak budú mať všetky rovnaké vlastné náklady, lebo nam je jedno čo vyrežeme z guľatiny /podľa dopytu/ - hranol, alebo dosku, lebo všetko stoji na vstupe rovnako

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no vidíš. pravdepodobne rovnaká cena na nejakú jednotku - rozmer, váhu............

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    Môžem aj takto zistím že na na celkov. objem predaja v m3 za r.2008 koľko som mala spotrebu materiálu 501, energie 502, najom 518, mzdy a odvody 521, 524 + ostat. a dostanem náklady na 1 m3, ?????
    Naposledy upravil latka : 07.03.09 at 17:07

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Neviem si rady so zaúčtovaní. Už som toho prečítala veľa, ale stále nie som si istá. Ide o taký problém, že sme krajčírska dielňa a naše krajčírky si ušili podušky na stoličky. Neviem ako to dostať do vlastnej spotreby. Materiál zaúčtujem normálne výdaj zo skladu do spotreby, potom príjem vlastných výrobkov na sklad a výdaj. Len neviem či ešte treba nejak aktiváciu zaúčtovať.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    H.B. Pozri príspevok
    Neviem si rady so zaúčtovaní. Už som toho prečítala veľa, ale stále nie som si istá. Ide o taký problém, že sme krajčírska dielňa a naše krajčírky si ušili podušky na stoličky. Neviem ako to dostať do vlastnej spotreby. Materiál zaúčtujem normálne výdaj zo skladu do spotreby, potom príjem vlastných výrobkov na sklad a výdaj. Len neviem či ešte treba nejak aktiváciu zaúčtovať.
    Pre H.B. :
    Zatiaľ dobre, pokračuj výdajom výrobkov do aktivácie 613/123 a príjmom z aktivácie 112/621. Dokončenie - výdaj na vlastnú spotrebu 501/112, alebo podušky na sedenie aj 527/112. Výrobky sú určené na predaj. Pre vlastnú spotrebu sa aktivujú na materiál, aj kvôli zachovaniu účtovných väzieb 613 a 123.

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    Dobrý den, účtovali sme zásoby spôsobom B, na konci roka 2008 sme zápisom 123/613 zaúčtovali stav výrobkov na sklade vo výške vlastných nákladov. Aký je prosím potom postup v roku 2009. Prevádza sa k 1.1.2009 : 613/123 a dalej účtujeme predaj výrobkov v priebehu roku 311/601 a na konci roku opäť po inventarizácii zápis 613/123?

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    Dobrý den, účtovali sme zásoby spôsobom B, na konci roka 2008 sme zápisom 123/613 zaúčtovali stav výrobkov na sklade vo výške vlastných nákladov. Aký je prosím potom postup v roku 2009. Prevádza sa k 1.1.2009 : 613/123 a dalej účtujeme predaj výrobkov v priebehu roku 311/601 a na konci roku opäť po inventarizácii zápis 613/123?

    Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

    Marcela16
    tak ako to máš ty "latka" tak to robím aj ja, a stále nemám 100% istotu či je to tak správne.. môže sa k tomu niekto skúsenejší vyjadriť? lebo žiadnu aktiváciu neúčtujem, len to čo je uvedené vyššie v príspevku..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.