Zavrieť

Porady

zasa k dani z prenajmu

dobry den, vela som toho tu prestudovala ohladne dane z prenajmu, ale stale mi to nie je jasne a neviem ako mam postupovat ak mam dosiahnuty zdanitelny prijem z prenajmu 15tis. tj. celkovy prijem minus 25650,-, ci podavam DP - podla mna asi nie a ci platim dan? prosim poradte mi este raz. dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak nemáš žiadny iný zdaniteľný príjem, tak ti nevzniká povinnosť podať daňové priznanie a teda ani platiť daň. Keďže ale si zaregistrovaná na daňovom úrade - máš pridelené DIČ, tak daňový úrad bude pravdepodobne očakávať od teba DP a je možné, že ťa k tomu vyzve. Potom ti už vzniká povinnosť daňové priznanie podať - aj keď nulové. Takže máš tri možnosti.
    1) Nemáš povinnosť podať DP a teda ho ani nepodáš ( jedine až po výzve DÚ)
    2) Oznámiš listom DÚ, že daňové priznanie nepodávaš, nakoľko si dosiahla príjem len do výšky, ktorý je od dane oslobodený.
    3) Podáš nulové daňové priznanie ( ja osobne by som volila túto možnosť ako najjednoduchšiu).

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Teraz som si ešte raz prečítala tvoju otázku, a opravujem bod 3)
    Ak si dosiahla príjem z prenájmu 40650.- Sk, tak v DP by si uviedla do príjmov 15000, k tomu 40% výdavky a daňová povinnosť je aj tak 0.-

    zasa k dani z prenajmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.