Zavrieť

Porady

Meranie tepla - Merače

Zdravím,
Chcel by som Vás poprosiť o niekoľko rád a pomôcť vyriešiť môj problém.
Máme namontované odparovacie merače tepla na radiátoroch, proste iba nejake sklíčko, ktoré raz za rok vyberú, dajú nové. A to sa vraj potom posiela na vyhodnotenie do Bohunic či kde to to neviem presne teraz. Ale ide o to že pomerne veľa nekúrime a aj tak je dosť prečerpané napr. tam kde vôbec nekúrime je skoro rovnako ako tam kde sa kúri, proste týmto meračom neverím. Chcem sa teda spýtať či si môžem dať na prívod do bytu svoj vlastný digitálny merač, a budem si to daváť vyhodnocovať na vlastné náklady, či je to podľa zákona povolené a ak hej chcel by som Vás poprosiť aj o tú časť zákona. Ešte sa chcem spýtať čo si o týchto meračoch myslíte.
Inak máme spoločenstvo vlastníkov bytov a na budúci týždeň máme schodzu tak preto by som to chcel všetko vedieť nech tam netrepnem niaku blbosť.
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Pozri si forum SVB-Bytovky, tam je o meracoch furu a na tvoj problem je odpoved, ze si nemozes dat svoj merac, lebo dielik nie je dielik , ale zybtocne sa otvara tu nit, ked tam jej su kilometre.

    Meranie tepla - Merače

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.