Zavrieť

Porady

DANOVY BONUS

chcem sa opytat,moze si manzel uplatnit danovy bonus aj na moje 2 deti ktore mam s prveho manzelstva a ziju s nami.spolu mame jedno .dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    heka71 Pozri príspevok
    chcem sa opytat,moze si manzel uplatnit danovy bonus aj na moje 2 deti ktore mam s prveho manzelstva a ziju s nami.spolu mame jedno .dakujem
    Áno.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Podmienkou je, že sú to deti manželky ( u družky to nie je možné) a žijú v spoločnej domácnosti. Takže áno, má nárok.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    heka71 Pozri príspevok
    aj ked ich nema osvojene?

    (2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mzdarka renca Pozri príspevok
    (2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)
    Doplním k tomu , že je to §33 Zákona o dani z príjmov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    heka71 Pozri príspevok
    volala som manzelovej ekonomke a vravela ze nie.tak neviem ci som na nieco ja nezabudla
    A čo nie? DB, nech ukáže § , podľa ktorého mu DB nepatrí. ALe možno nemá potrebnú výšku príjmov na jeho uplatnenie. Opýtaj sa prečo nie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    heka71 Pozri príspevok
    este som sa nepytala ,ale ci v tom nieje to, ze deti niesu jeho a vyzivne dostavam.
    Nie, v tom to nie je. Podľa Zákona o dani z príjmov nárok na DB vzniká, ale o tom sme už písali vyššie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.