Zavrieť

Porady

právo na vystavenie dobropisu

Dobrý deň,
mohol by mi prosím niekto poradiť.
Robím v jednej obchodnej firme, ktorá predáva istý tovar nie priamo konečnému spotrebiteľovi. Keď sa vráti poškodený tovar-reklamácia (chodí to do reklamačného skladu) - zamesntanec z tade mi dá nejaký "načarbaný papier" s jeho číslom (číslo vráteného reklamovaného tovaru) - a ja mám vystaviť dobropis, keďže som fakturant.

Môžem sa spýtať, čo všetko potrebujem zo zákona k tomu, aby som mohhla vystaviť na takýto tovar dobropis ? (vypísaný reklamačný protokol,...??? vôbec neviem na čo si mám dávať pozor).

Doteraz som vystavovala na základe toho jeho čarbopisu - vytiahnem si nadobúdajúcu faktúru, a vystavím dobropis so sumou, ktorá je na tej faktúre. Na dobropise uvediem č.nad.faktúry, a nič viac.
Čo potrebuje k tomu ešte doložiť ?

Bola by som strašne rada, keby ste mi mohli poradiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    miminuska Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mohol by mi prosím niekto poradiť.
    Robím v jednej obchodnej firme, ktorá predáva istý tovar nie priamo konečnému spotrebiteľovi. Keď sa vráti poškodený tovar-reklamácia (chodí to do reklamačného skladu) - zamesntanec z tade mi dá nejaký "načarbaný papier" s jeho číslom (číslo vráteného reklamovaného tovaru) - a ja mám vystaviť dobropis, keďže som fakturant.

    Môžem sa spýtať, čo všetko potrebujem zo zákona k tomu, aby som mohhla vystaviť na takýto tovar dobropis ? (vypísaný reklamačný protokol,...??? vôbec neviem na čo si mám dávať pozor).

    Doteraz som vystavovala na základe toho jeho čarbopisu - vytiahnem si nadobúdajúcu faktúru, a vystavím dobropis so sumou, ktorá je na tej faktúre. Na dobropise uvediem č.nad.faktúry, a nič viac.
    Čo potrebuje k tomu ešte doložiť ?

    Bola by som strašne rada, keby ste mi mohli poradiť.
    V dobropise musíš uviesť pôvodnú faktúru, ktorej sa dobropis týka, takže len ten čarbopis ako podklad nestačí.
    to áno, na dobropise to uvádzam. Len ma zaujíma to , že na základe čoho ja môžem vystaviť dobropis. vyplýva zo zákona, že musím mať doložený vypísaný reklamačný protokol a podobné veci ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    miminuska Pozri príspevok
    to áno, na dobropise to uvádzam. Len ma zaujíma to , že na základe čoho ja môžem vystaviť dobropis. vyplýva zo zákona, že musím mať doložený vypísaný reklamačný protokol a podobné veci ?
    No samozrejme, že podklad na jeho vystavenie mať musíš, bez neho nevystavíš nič.
    podklad mám od toho kolegu z reklamačného skladu, kde mi dá taký zdrap, kde je firma, tovar, a jeho pridelené číslo. on sa tam ani nepodpíše. vravel, že keď tam je pridelené číslo, tak to znamená, že súhlasí s vystavením dobropisu, že sedí aj 2-ročný záručný list. Môžem zobrať za podklad aj niečo takéto ?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    miminuska Pozri príspevok
    podklad mám od toho kolegu z reklamačného skladu, kde mi dá taký zdrap, kde je firma, tovar, a jeho pridelené číslo. on sa tam ani nepodpíše. vravel, že keď tam je pridelené číslo, tak to znamená, že súhlasí s vystavením dobropisu, že sedí aj 2-ročný záručný list. Môžem zobrať za podklad aj niečo takéto ?
    Ako podklad to stačí, len by to mal niekto aj podpísať, teda ten, kto ten doklad vystaví.
    Skúsim ešte raz. Bojím sa, že budem za niečo zodpovedná, za čo nemám. Ja som tu len fakturant, a tých reklamovaných výrobkov je tu straaaašne veľa. Ten kolega z reklamačného skladu, mi dá tie papiere - ako som už spomínala, no nedáva mi k tomu trebars záručný list - vravel, že on ich tam všetky u seba odkladá a z toho papiera si robí kópie, a že to má všetko u seba založené.
    Takže ja vystavujem dobropis na základe nejakého jeho čísielka, a nie vždy úplne vystavenom reklamačnom liste.Čiže reklamačný list musí byť podpísaný firmou - ktorá predmet reklamuje, alebo tým kolegom, že žiada o vystavenie dobropisu ?

    právo na vystavenie dobropisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.