Zavrieť

Porady

cestovný príkaz

Dobrý deň.
Som SZČO a zároveň aj zamestnaná.
Svoju podnikateľskú činnosť vykonávam cez víkendy a počas dovolenky z práce. Chcela by som vedieť, či si môžem vypisovať cestovné príkazy, keď miesto vykonania práce je mimo sídla mojej firmy. Ako stravné si neuplatňujem stravné lístky, nemám ani doklad o zaplatení stravy v reštaurácii. Moja práca vždy trvá viac ako 5 hodín denne. Nemám ani doklad o zaplatení cesty, lebo často chodím aj pešo - fotenie prírody, /fotky budú uvedené v knihe, ktorú zostavujem, prípadne aj niekoľkohodinové rozhovory s obyvateľmi obcí/.
Z DRSR mi uviedli, že si musím viesť nejaký denník, v ktorom bude uvedené, kde a kedy som pracovnú cestu vykonal.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    marta bodonova
    Dobrý deň,
    som živnostník, používam svoje auto na podnikateľské účely - nezaradené, vediem si knihu jázd, musím aj cestovné príkazy?
    Denne najazdím 300km a viac po celom výchonom Slovensku
    Dakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    marta bodonova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    som živnostník, používam svoje auto na podnikateľské účely - nezaradené, vediem si knihu jázd, musím aj cestovné príkazy?
    Denne najazdím 300km a viac po celom výchonom Slovensku
    Dakujem
    AK si uplatňuješ cestovné náhrady do nákladov, tak áno.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    tina.mm Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Som SZČO a zároveň aj zamestnaná.
    Svoju podnikateľskú činnosť vykonávam cez víkendy a počas dovolenky z práce. Chcela by som vedieť, či si môžem vypisovať cestovné príkazy, keď miesto vykonania práce je mimo sídla mojej firmy. Ako stravné si neuplatňujem stravné lístky, nemám ani doklad o zaplatení stravy v reštaurácii. Moja práca vždy trvá viac ako 5 hodín denne. Nemám ani doklad o zaplatení cesty, lebo často chodím aj pešo - fotenie prírody, /fotky budú uvedené v knihe, ktorú zostavujem, prípadne aj niekoľkohodinové rozhovory s obyvateľmi obcí/.
    Z DRSR mi uviedli, že si musím viesť nejaký denník, v ktorom bude uvedené, kde a kedy som pracovnú cestu vykonal.
    Ďakujem
    A otázka znie?
    marta bodonova
    Chobot Pozri príspevok
    AK si uplatňuješ cestovné náhrady do nákladov, tak áno.
    Dá sa to vôbec urobiť spätne?
    Okrem knihy jázd si vediem aj vyúčtovanie použitia osobného mot. vozidla a tam mám pekne vyrátané náhrady , stravné, účel cesty.
    Nestači toto? Dakujem

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, neporadíte mi? Je povinná SZČO si vypisovať CP ak ide niekde na SC? Mám cestovné lístky + bločky z ubytovania. Nie je možné ich dať rovno do výdavkov, bez vypisovania cesťákov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.