Zavrieť

Porady

Pracujem v Anglicku

Dobry den, rad by som sa informoval..v maji minuleho roka som zmaturoval a na dalsi den som aj opustil Slovensko a pracujem v Angtlicku, uz momentalne na 2ch miestach a platim si zdravotne poistenie v anglicku. Som povinny platiti aj na Slvensku, ked sa na Slovensku zdrziavam ca 2 tyzdne do roka? Pri danovom priznani na slovensku sa mi oplati priznat zarobok v Anglicku? a vlastne ak by som ho nepriznal co by sa stalo?
Je to aj prepojene nejak tak, ze ak by som sa vratil na Slovensko by som nedostal podporu v nezamestnanosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak pracuješ a si zdravotne poistený v Anglicku, si povinný sa zo zdravotného poistenia na Slovensku odhásiť. Potom samozrejme na Slovensku ZP paltiť nebudeš.
    V rámci EÚ sa doby poistenia aj pre účely poistenia v nezamestnanosti započítavajú, t.j. doba zamestnania v Anglicku by sa započítala pre dávku v nezamestnanosti, ktorú by si chcel poberat v SR. Ak so započíta zárobok, to neviem. Tiež pri posudzovaní nároku na dávku nezamestnanosti sa posudzuje, ci nárok nevznikol v inej krajine EÚ - nie je možné poberať dávku v 2 štátoch EÚ súćasne. Presné podmienky, v ktorom prípade, kde vzniká nárok, neviem.
    Daňovými záležitosťami sa tak dopodrobna nezaoberám, neviem, odpovie niekto iný.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Pri danovom priznani na slovensku sa mi oplati priznat zarobok v Anglicku? a vlastne ak by som ho nepriznal co by sa stalo?
    DP si podaj / vyplýva povinnosť pri prijmoch vyšších ako 1/2 z NČ - 98496:2 = 49248 / použije sa metóda vyňatia prijmov - čiže uvedieš všetky prijmy z UK ale v konečnom dôsledku neplatíš nič

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    nárok na dávku v nezamestnanosti:
    podmienky:
    http://www.socpoist.sk/612/1562s?prm2=3355

    náš sociálny systém umožňuje aplikovať takúto dávku v prípade, ak žiadateľ po zaregistrovaní na úrade práce ako UoZ / podmienka/ relevantne preukáže platenie PvN v posledných štyroch rokoch minimálne 1095 dní - na posúdenie nároku si SP vyžiada vyjadrenie z UK o počte odpracovaných dní /
    ale teba sa to evidentne netýka /nárok na dávky v n/ minulý rok si zmaturoval /
    Naposledy upravil hanelie : 10.03.09 at 14:00

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    joyn0101 Pozri príspevok
    Pri danovom priznani na slovensku sa mi oplati priznat zarobok v Anglicku? a vlastne ak by som ho nepriznal co by sa stalo?
    Je to aj prepojene nejak tak, ze ak by som sa vratil na Slovensko by som nedostal podporu v nezamestnanosti?
    Nie že či sa ti oplatí, ale máš povinnosť podať daňové priznanie. Daňová povinnosť ti nevznikne žiadna, ale ak by si ho nepodal, vznikne ti nárok na pokutu

    flagi11 je offline (nepripojený) flagi11

    flagi11
    dvojite zdanenie u nas neprlati ale oznamovacia povinnost na DU ano,aj ja uz dva roky oznamujem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.