Zavrieť

Porady

zase nájom a energie

Prajem pekný deň všetkým asi teraz zaneprázdneným poraďákom... Ale budem rada, ak mi niekto pomôže vyriešiť jeden problém.
Účtujem v jednoduchom účtovníctve - platca DPH. Som v nájme a mám ešte ďalších podnájomníkov (neplatci DPH). Nájom im fakturujem bez DPh v zmysle zákona. Problém je s energiami. Môžem do zmluvy dať, že v nájme sú zahrnuté aj energie? Zdá sa mi tam problém z pohľadu DPH.
Nájom - oslobodený príjem
Energie - nie sú oslobodené.
Samozrejme počítam koeficient z nájmu i energií.
Proste, chcem sa vyhnúť komplikovanému spôsobu fakturácie a urobiť to čo najjednoduchšie. Poradíte mi? ďakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Mám ten istý problém. Len mi to skomplikoval klient ešte viac. Vystavoval mesačne faktúry ako spotreba el. energie bez zmluvy a bez DPH aj plátcom aj neplátcom. On je plátca. Tak ani neviem, čo to fakturoval, či zálohu, či paušál alebo spotrebu. A nevie ani on
    Chcem mu navrhnúť, aby s odberateľmi uzavrel zmluvu na dohodnuté množstvo spotreby. A každý mesiac by fakturoval klasickú faktúru bez ohľadu na došlé faktúry od SEZ.
    Myslíte, že je to dobrý nápad, alebo máte lepší?
    Ja viem, že každý má teraz toho dosť, ale skúste nám poradiť, vopred ďakujem.

    zase nájom a energie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.