Zavrieť

Porady

kurzové rozdiely k 31.12.2008

Dobrý deň prajem,

prosím Vás, mohli by ste mi potvrdiť, že kurzové rozdiely vyčíslené k 31.12.2008 v pokladni v eurách sú daňové?

Napr. v priebehu roku 2008 uhradí dlžník pohľadávku v sume 10 000 eur v hotovosti. Zaúčtovali sme to kurzom NBS platným v deň úhrady (pri ktorom bola suma v pokladni vyjadrená v slovenskej mene v hodnote 303 000 Sk). K 31.12.2008 má byť zostatok v pokladni 301 260 sk (však?).

Rozdiel (kurzová strata) v sume 1 740 sk je daňovým výdavkom, však? Alebo sa mýlim?

Ďakujem krásne za Vaše rady!

P.S. Myslím si, že to nie je dôležité, ale len by som upozornil, že nemáme podané oznámenie podľa § 17 ods. 17 zákona o dani z príjmov.
Usporiadat
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

Prosím Vás, mohli by ste mi poradiť?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

K 31.12.2008 počítate kurzové rozdiely na účte majetku a záväzkov a vypočítané kurzové rozdiely sú daňovo uznané.
(kurzová strata vo vašom prípade 1740,- Sk ...účet.... 563 ....daňový výdavok)
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
JU - PU ?
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

ekopo Pozri príspevok
JU - PU ?
Pardon - zle som sa vyhadril - PU - zaúčtovali sme kurzové rozdiely k pokladni v eur na ucet 563. Ale nie sme si istí, či dobre a či je to daňové.

Ďakujem krásne za Vašu pomoc!
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

Prosím Vás, a mohli by ste ma uistiť, že aj ten prepočet kurzových rozdielov máme správne?

Ďakujem veľmi pekne!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emarosl Pozri príspevok
Dobrý deň prajem,

prosím Vás, mohli by ste mi potvrdiť, že kurzové rozdiely vyčíslené k 31.12.2008 v pokladni v eurách sú daňové?

Napr. v priebehu roku 2008 uhradí dlžník pohľadávku v sume 10 000 eur v hotovosti. Zaúčtovali sme to kurzom NBS platným v deň úhrady (pri ktorom bola suma v pokladni vyjadrená v slovenskej mene v hodnote 303 000 Sk). K 31.12.2008 má byť zostatok v pokladni 301 260 sk (však?).

Rozdiel (kurzová strata) v sume 1 740 sk je daňovým výdavkom, však? Alebo sa mýlim?

Ďakujem krásne za Vaše rady!

P.S. Myslím si, že to nie je dôležité, ale len by som upozornil, že nemáme podané oznámenie podľa § 17 ods. 17 zákona o dani z príjmov.
Na správnu odpoveď je potrebné vedieť, akým kurzom táto pohľadávka bola zaúčtovaná pri jej vzniku. Pri jej úhrade vznikne KR medzi jej výškou a úhradou. Prosím, dopíš to. A k tomu prepočítavaniu k 31.12- ak je pohľ. k 31.12.08 už uhradená, tak už k 31.12.08 nemáte čo prepočítavať.
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

Tweety Pozri príspevok
Na správnu odpoveď je potrebné vedieť, akým kurzom táto pohľadávka bola zaúčtovaná pri jej vzniku. Prosím, dopíš to.
Pohľadávka bola precenená kurzom NBS ku dňu vzniku na sumu 302 000 Sk. Tam mi vznikol kurzový rozdiel v sume 1 000 Sk, ktorý máme na účte 663.

Ja by som však potrebovala skontrolovať kurzový rozdiel vypočítaný k 31.12.2008 v pokladni. Tam máme stav valút k 31.12.2008 pred zaúčtovaním akýchkoľvek kurzových rozdielov v sume 10 000 eur = 303 000 Sk. Kurzový rozdiel (prepočet konv. kurzom) mi potom vyšiel 1 740 Sk - daňová strata. Je to správne, prosím?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emarosl Pozri príspevok
Pohľadávka bola precenená kurzom NBS ku dňu vzniku na sumu 302 000 Sk. Tam mi vznikol kurzový rozdiel v sume 1 000 Sk, ktorý máme na účte 663.

Ja by som však potrebovala skontrolovať kurzový rozdiel vypočítaný k 31.12.2008 v pokladni. Tam máme stav valút k 31.12.2008 pred zaúčtovaním akýchkoľvek kurzových rozdielov v sume 10 000 eur = 303 000 Sk. Kurzový rozdiel (prepočet konv. kurzom) mi potom vyšiel 1 740 Sk - daňová strata. Je to správne, prosím?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
KR-strata v pokladni: 563AE/211AE.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

emarosl Pozri príspevok
Pohľadávka bola precenená kurzom NBS ku dňu vzniku na sumu 302 000 Sk. Tam mi vznikol kurzový rozdiel v sume 1 000 Sk, ktorý máme na účte 663.

Ja by som však potrebovala skontrolovať kurzový rozdiel vypočítaný k 31.12.2008 v pokladni. Tam máme stav valút k 31.12.2008 pred zaúčtovaním akýchkoľvek kurzových rozdielov v sume 10 000 eur = 303 000 Sk. Kurzový rozdiel (prepočet konv. kurzom) mi potom vyšiel 1 740 Sk - daňová strata. Je to správne, prosím?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
Áno, je to správne, zaúčtuješ kurzovú stratu 563/211.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

áno, tak to má byť, máte v pokladni EUR drahé EURá, teda stav v pokladni
k 31.12.2008 má byť 301.260 Skk ...100.000 EUR.
KR 1.740 Skk je riadny daň. náklad r.2008.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
V príspevku č.4 je otázak či JÚ alebo PÚ, v prípade kurz.ziskov a strát je zásadný rozdiel? /samozrejme okrem toho, ž JÚ nepozná konkrétne účty ako v PÚ/...
0 0
mamullienka mamullienka

mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

Dobrý deň, ak SZČO zrušil v októbri devízový účet, zostatok bol nula, môžem potom zaradiť kurzovú stratu k 31.12.2008 do daňových výdavkov? Alebo mám vypočítať kurzový rozdiel k 31.10.2008? Jedná sa o JÚ. Prosím poraďte mi. Ďakujem
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak bol zostatok na D-BU nula, tak tam nemôže byť kurzový rozdiel.
0 0
sluzby sluzby

sluzby je offline (nepripojený) sluzby

Ing. ekonomie
dobry den, mohli by ste mi poradit blizsie, ako sa uctuju kurzove rozdiely v JU.dakujem.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

m.hladka Pozri príspevok
Ak bol zostatok na D-BU nula, tak tam nemôže byť kurzový rozdiel.
Prečo by nemohol? Počas roka sa predsa účtuje na devízovom účte rôznymi kurzami a keď sa aj účet zrušil a stav devíz je 0, tak v SKK môže vzniknúť kurzový rozdiel.
Alebo sa mýlim?
1 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

mamullienka Pozri príspevok
Dobrý deň, ak SZČO zrušil v októbri devízový účet, zostatok bol nula, môžem potom zaradiť kurzovú stratu k 31.12.2008 do daňových výdavkov? Alebo mám vypočítať kurzový rozdiel k 31.10.2008? Jedná sa o JÚ. Prosím poraďte mi. Ďakujem
Ak Ti vznikla ku koncu roka kurzová strata, tak podľa mňa je to daňový výdavok.
0 0
mamullienka mamullienka

mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

Ďakujem za odpoveď.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
KvetkaK Pozri príspevok
Prečo by nemohol? Počas roka sa predsa účtuje na devízovom účte rôznymi kurzami a keď sa aj účet zrušil a stav devíz je 0, tak v SKK môže vzniknúť kurzový rozdiel.
Alebo sa mýlim?
Aha, vlastne áno.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Prosím ak sa dá súrne o radu. V 04/2008 sme dostali faktúru v EUR na kúpu vozidla, pričom k prevzatiu vozidla prišlo v jan.2008. Z tohto dôvodu sme museli podať aj opravné daň.priznanie k DPH. Ale teraz som zostala zaskočená, či som spravila správny prepočet kurzom a chcela by som predísť zle vypočítanému kurzovému rozdielu. Pre účel dph a zaradenie do majetku kurz zo dňa prevzatia a vystavenia faktúry ( január) a pre zaučtovanie do evidencie a kurz.rozdielov dátum prijatia (apríl)?Prosím súrne o radu. Velká vdaka každému
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

prosím, skúste niekto poradiť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať