Zavrieť

Porady

Odpustené nájomné

Stretli ste sa s odpusteným nájomným. Moja klientka je SZČO od 2008. V tomto roku si prenajala kanceláriu a následne je upravila pre svoje potreby. Vymaľovala, vymenila podlahu a zrušila jednu priečku. Na všetko mala povolenie. Následne sa dohodla s prenajímataľom, že on jej nebude 6 mesiacov faktúrovať nájomné. Na túto dohodu dokonca existuje aj písomná dohoda. Podľa mňa to malo byť tak, že prenajímateľ mal vystaviť fa. na nájom za jednotlivé mesiace a moja klientka mala prefaktúrovať náklady spojené s opravom na prenajímateľa a následne sa mal urobiť zápočet. Prenajímateľ je však presvedčený, že to môže urobiť formou odpustenia nájomného. Účtovať o tom a ako ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Nebudeš účtovať nájomné, ale zaúčtuješ jej náklady na opravy, ale k týmto účtovným dokladom by som doložila už spomínanú dohodu.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    milý nick. No aj som nad tým takto rozmýšľala, ale je mi to trochu proti srsti. V podstate si znižuje jedna aj druhá strana príjmy, aj keď hospodársky bude rovnaký. Mohli by namietať v prípade, že by sa moja klientka priblížila k hranici registrácii DPH , ale to má zatiaľ ďaleko.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    Vraciam sa k tejto téme, aj keď s trocha iným problémom. Firma mala v roku 2012 prenajaté kancelárie. Za mesiace 11 - 12/12 nájomné nebolo zaplatené, ale bolo zaúčtované do nákladov cez účet 383. V roku 2013 však nájomné zaplatené nebolo, ale po dohode z majiteľom priestorov bolo toto nájomné odpustené. Ako mám teraz vyrovnať účet 383, môžem to zaúčtovať na 668?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.