Zavrieť

Porady

učtovanie farských úradov

Prosim poradiť, ak som učtovala v PU - program MADO, aké výkazy treba doložiť??? Viem, že výsledovku a súvahu, no v súvahe sa mi nerovnajú aktíva a pasíva. Vlastne neviem čo mám dať do pasív, lebo som tam nič neúčtovala :-( janamm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    na daňový úrad ti stačí dodať Súvahu a Výkaz ziskov a strát.
    Tiež som účtovala v programe MADO prvý rok, nerovnala sa mi Súvaha v kolonke bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie, program si tam doplnil vlastne čísla, ktoré som vymazala. Keďže minulý rok sme ešte účtovali v jednoduchom účtovníctve.
    Na strane pasív mám finančnú výpomoc, ktorú si cirkev vzala, potom výsledok hospodárenie za rok 2008 a záväzky voči daňovému úradu (daňovú povinnosť za rok 2008), keďže mala cirkev príjem z prenájmu a ten podlieha dani z príjmu.
    Kníh veľa nenájdeš, ale najnovšia a celkom dobrá je kniha:" Nové účtovníctvo neziskových organizácií v praxi" autor Viera Laszová, Vydavateľstvo: Ing. Miroslav Mračko - EPOS, 2008.

    janamm je offline (nepripojený) janamm

    janamm
    Tak som aj ja urobila, lenže v súvahe na strane pasív mám len výsledok hospodárenia za rok 2008 + daň z prenájmu a viac nič som neúčtovala, takže sa mi aj tak strany nerovnajú :-(
    Neviem ako dlho už účtuješ v PU a v programe MADO. Ak si začala len minulý rok, tak na začiatku účtovania si si musela zaúčtovať začiatočné stavy majetku (hodnotu kostolov, farského úradu, pozemkov a lesov), bankových účtov a pokladnice. Aby sa ti vyrovnal začiatočný účet súvahový celú sumu týchto účtov musíš preúčtovať na účet 411.
    Ja som to účtovala nasledovne:
    bankové účty 221/411
    pokladnica 211/411
    budovy (kostol, farský úrad) 021/411
    pozemky 031/411
    Ak si na základné imanie zabudla skús ho doúčtovať nasledovne 411/701. Možno by sa ti to dalo opraviť priamo v programe a zaúčtovať tak ako ja. Ale pozor mazať sa nedá, už keď raz zaúčtuješ nevymažeš, môžeš iba opravovať.

    učtovanie farských úradov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.