Zavrieť

Porady

Zdravotná poisťovňa - poplatky z omeškania

Prosím o radu, bol som dlžný zdravotnej poisťovni, svoj dlh na poistnom som uhradil , ale poplatky z omeškania nie. Napísal som žiadosť o odpustenie aj na zdravotnú poisťovňu aj na Úrad pre dohľad nad zdravotnou poisťovňou ešte pred vydaním návrhu na platobný výmer na penále z omeškania. Minulý týždeň prišiel návrh na platobný výmer , kde je napísané že "úrad preskúmal skutočnosti uvádzané v návrhu zdravotnej poisťovne a zistil, že návrh je opodstatnený a uplatnený nárok zdravotnej poisťovne na poplatok z omeškania je dôvodný a zákonný. Na základe predložených dokladov zdravotnou poisťovňou bolo preukázané, že platiteľ do dňa vydania tohto platobného výmeru nesplnil povinnosť platiť poistné na zdravotné poistenie v súlade s §15 od.1 písm.b , §16 ods.2 a § 17 ods. 2 zákona č. 273/1994 Z.z. pretože poistné na zdravotné poistenie zaplatil oneskorene a neodviedol vôbec. tomuto nerozumiem lebo dlh na zdravotnom poistení som uhradil hned po obdržaní protokolu o kontrole .Bol som na zdravotnej poisťovni kde mi povedali že moja žiadosť o odpustenie penále ešte ani nebola prerokovaná, ale návrh na platobný výmer mi už poslali. V tomto návrhu je napísané, že môžem podať rozklad do 15 dní. Neviem čo mám napísať do rozkladu, a aké budem mať ďalšie možnosti, keď dostanem právoplatný platobný výmer. Poradte ak treba napíšem viac. Toľko zákonov , paragrafov, ja som obyčajný človek nevyznám sa. Som invalidný dôchodca a píšem na manželkine konto. Za pomoc dopredu ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 30.06.10 at 08:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zdravotná poisťovňa - poplatky z omeškania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.