Zavrieť

Porady

"milionarska dan"

dobry vecer, mozete prosim poradit ako je to s "milionarskou danou",od akej výšky zakladu dane sa plati a aky je narok na nezdanitelnu cast pre danovnika - SZCO a kde je toto uvedene. dakujem vopred za poradenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    sluzby Pozri príspevok
    dobry vecer, mozete prosim poradit ako je to s "milionarskou danou",od akej výšky zakladu dane sa plati a aky je narok na nezdanitelnu cast pre danovnika - SZCO a kde je toto uvedene. dakujem vopred za poradenie.
    od 513000

    Výpočet OP na daňovníka: (44,2x5130) - (ZD:4)

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    uvedené to je v zákone o dani z príjmov § 11

    § 11
    Nezdaniteľné časti základu dane

    (1) Základ dane sa znižuje o nezdaniteľné časti základu dane uvedené v odsekoch 2 až 4.

    (2) Ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období dosiahne základ dane, ktorý

    a) sa rovná alebo je nižší ako 100-násobok sumy platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca 19, 2-násobku sumy platného životného minima,
    b) je vyšší ako 100-násobok platného životného minima, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka je suma zodpovedajúca rozdielu 44, 2-násobku platného životného minima a jednej štvrtiny základu dane; ak táto suma je nižšia ako nula, nezdaniteľná časť základu dane ročne na daňovníka sa rovná nule.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Na zadnej - poslednej strane daňového priznania typ B, ktoré budete vyplňovať ako SZČO je to prehľadne a zrozumiteľne ilustrované na príkladoch.

    sluzby je offline (nepripojený) sluzby

    Ing. ekonomie sluzby
    Este raz sa hlasim, pretoze Katka ma odporučila poslednu stranu DP B, ale nic takeho som tam nenasla. Ze by som mala nejake starsie tlačivo?
    dakujem.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    To neviem, lebo ja DP nevypisujem na originálne tlačivo, ale vypisujem ho cez web stránku daňového riaditeľstva, www.drsr.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.