Zavrieť

Porady

Výpoveď daná zamestnancom

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ahojte kolegovia!
Mám takúto situáciu:
Zamestnanec dal výpoveď z pracovného pomeru v zmysle § 67 ZP. Bez uvedenia akéhokoľvek dátumu.

Moje otázky:

1. Je relevantné v tomto prípade uvažovať o výpovednej dobe 2 mesiace?
2. Nemal náhodou zamestnanec uviesť aj dátum vo výpovedi?
3. Čo môže urobiť zamestnávateľ, ktorý v podstate s výpoveďou súhlasi. Zamestnanec trvá na 2 mesačnej výpovednej lehote (nie som presvedčený, že je relevantná jeho požiadavka). Zamestnávateľ súhlasí s výpoveďou, ale bez výpovednej lehote (jemu vlastne vyhovuje táto výpoveď zo strany zamestnanca) k určitému dátumu.
4. Je vôbec platná výpoveď?

Za vaše postrehy ďakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
up
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ahojte kolegovia!
Mám takúto situáciu:
Zamestnanec dal výpoveď z pracovného pomeru v zmysle § 67 ZP. Bez uvedenia akéhokoľvek dátumu.

Moje otázky:

1. Je relevantné v tomto prípade uvažovať o výpovednej dobe 2 mesiace?
2. Nemal náhodou zamestnanec uviesť aj dátum vo výpovedi?
3. Čo môže urobiť zamestnávateľ, ktorý v podstate s výpoveďou súhlasi. Zamestnanec trvá na 2 mesačnej výpovednej lehote (nie som presvedčený, že je relevantná jeho požiadavka). Zamestnávateľ súhlasí s výpoveďou, ale bez výpovednej lehote (jemu vlastne vyhovuje táto výpoveď zo strany zamestnanca) k určitému dátumu.
4. Je vôbec platná výpoveď?

Za vaše postrehy ďakujem.
Áno, výpoveď je platná. Zamestnanec nemusí uviesť uviesť žiadny dôvod, ani žiadny dátum a dokonca ani výpovednú dobu. Jediný dôležitý údaj okrem prejavu vôle dať výpoveď je dátum doručenia.

Od dátumu doručenia (prvý deň v mesiaci nasledujúcom po doručení) je výpovedná doba 2 mesačná.

Ak firma chce ukončiť PP skôr, nech doporučí zamestnancovi aby zamestnanec navrhol skončenie PP dohodou. Ak s tým zamestnanec bude súhlasiť, môžete ukončiť dohodou bez odstupného. AK s tým nesúhlasí (t.j. chce pracovať počas výp. doby tie 2 mesiace), tak zamestnávateľ musí akceptovať fakt, že bude u neho pracovať ešte 2 mesiace. Nemôže s ním skončiť PP skôr.

(Jedine nepriamo - a to tak, že navrhne dohodu, kde mu ponúkne 2 mesačné odstupné - akože za tú výpovednú dobu).
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Tiež mám tento prípad, ale opačný. Zamestnanec chce skončiť PP dohodou, ale zamestnávateľ nesúhlasí, aj keď sľúbil, že dohodu podpíše
0 0
quasar quasar

quasar je offline (nepripojený) quasar

Chobot Pozri príspevok
Od dátumu doručenia (prvý deň v mesiaci nasledujúcom po doručení) je výpovedná doba 2 mesačná.
Zdravím,
dávam výpoveď podľa <style type="text/css"> <!-- @page { margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --></style>§ 67.
Výpoveď sa musí poslať doporučene poštou zamestnávateľovi alebo stačí odovzdať šéfovi priamo do rúk?
Za odpoveď ďakujem.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

quasar Pozri príspevok
Zdravím,
dávam výpoveď podľa <STYLE type=text/css> <!-- @page { margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --></STYLE>§ 67.
Výpoveď sa musí poslať doporučene poštou zamestnávateľovi alebo stačí odovzdať šéfovi priamo do rúk?
Za odpoveď ďakujem.
Môže sa odovzdať aj šéfovi do rúk, ale daj si podpísať prevzatie výpovede.
0 0
anna63 anna63

anna63 je offline (nepripojený) anna63

Anka mamka
Dobrý deň,
môj prípad znie:
Zamestnankyňa dala výpoveď podľa § 67 ZP, jej výpovedná doba končí 30.4.2009. Medzičasom sa dala vypísať, chcela by som sa opýtať, či výpovedná doba sa predlžuje o dobu PNS, ako pri skúšobnej dobe, alebo končí uplynutím dvoch mesiacov, takže v tomto prípade 30.4.2009.
Za odpoveď ďakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anna63 Pozri príspevok
Dobrý deň,
môj prípad znie:
Zamestnankyňa dala výpoveď podľa § 67 ZP, jej výpovedná doba končí 30.4.2009. Medzičasom sa dala vypísať, chcela by som sa opýtať, či výpovedná doba sa predlžuje o dobu PNS, ako pri skúšobnej dobe, alebo končí uplynutím dvoch mesiacov, takže v tomto prípade 30.4.2009.
Za odpoveď ďakujem.
Keďže výpoveď dala ona, výpovedná doba sa nepredlžuje o dobu PN. PP skončí 30.4.2009.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Dobrý deň,
zamestnanec nám doručil návrh dohody o skončení pracovného pomeru podľa §60 Zákonníka práce. Zamestnávateľ súhlasil a tak sa spravila Dohoda o skončení pracovného pomeru uzavretá podľa §60 Zákonníka práce. Takže je to bez výpovednej lehoty a odstupného. Ja si myslím, že je to OK.

Ďakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

books Pozri príspevok
Dobrý deň,
zamestnanec nám doručil návrh dohody o skončení pracovného pomeru podľa §60 Zákonníka práce. Zamestnávateľ súhlasil a tak sa spravila Dohoda o skončení pracovného pomeru uzavretá podľa §60 Zákonníka práce. Takže je to bez výpovednej lehoty a odstupného. Ja si myslím, že je to OK.

Ďakujem.
Je to OK, žiadna VD ani odstupné.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Chobot Pozri príspevok
Je to OK, žiadna VD ani odstupné.
Ďakujem.
0 0
anna63 anna63

anna63 je offline (nepripojený) anna63

Anka mamka
Chobot Pozri príspevok
Keďže výpoveď dala ona, výpovedná doba sa nepredlžuje o dobu PN. PP skončí 30.4.2009.
Ďakujem.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ahojte,,, prosím poradíte mi....
Keď ...zamestnanec podal výpoveď podľa § 67 s dvojmesačnou výpovednou dobou dňa 16.02.2009, ktorá bola poštou doručená.

Od 01.03.2009 mu začala plynúť výpovedná doba, ktorá mu skončila 30.04.2009. Dňa 17.02.2009 mu začala PN, ktorá mu skončila dňom 30.04.2009. Práce schopný od 01.05.2009.

A prišiel mu teraz list: Hrubé porušenie pracovnej disciplíny, z dôvodu neprítomnosti v práci od 01.05.2009.Myslím si že, na to nemali dôvod, pretože pracovný pomer bol ukončený uplynutím výpovednej doby, dňom 30.04.2009. Ďakujem za odpoveď...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

svedia Pozri príspevok
Ahojte,,, prosím poradíte mi....
Keď ...zamestnanec podal výpoveď podľa § 67 s dvojmesačnou výpovednou dobou dňa 16.02.2009, ktorá bola poštou doručená.

Od 01.03.2009 mu začala plynúť výpovedná doba, ktorá mu skončila 30.04.2009. Dňa 17.02.2009 mu začala PN, ktorá mu skončila dňom 30.04.2009. Práce schopný od 01.05.2009.

A prišiel mu teraz list: Hrubé porušenie pracovnej disciplíny, z dôvodu neprítomnosti v práci od 01.05.2009.Myslím si že, na to nemali dôvod, pretože pracovný pomer bol ukončený uplynutím výpovednej doby, dňom 30.04.2009. Ďakujem za odpoveď...
Áno, správne, PP mal byť skončený uplynutím VD, teda 30.4.09. Takže to hrubé porušenie PD si môžu dať za klobúk. A bol vôbec skončený? Ak nie, nepostupovali správne podľa ZP.
Naposledy upravil Tweety : 06.05.09 at 11:25 Dôvod: doplnenie
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

svedia Pozri príspevok
Ahojte,,, prosím poradíte mi....
Keď ...zamestnanec podal výpoveď podľa § 67 s dvojmesačnou výpovednou dobou dňa 16.02.2009, ktorá bola poštou doručená.
Dufam, ze zamestnanec ma potvrdenie o doruceni vypovede.

A ze vypoved prevzal zamestnavatel do 28.2.

V tom pripade si mal pytat od zamestnavatela zapoctovy list a pod. nalezitosti hned po ukonceni PP ..teda zaciatkom maja.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Pracovný pomer zo stany zamestnanca skončil teda dňom 30/04/2009. Výpoveď bola podaná poštou doporučene, má podací lístok, a do dnešného dňa mu neprišlo nič, žiadne vyjadrenie ani vrátenie obálky.

Takže by to mal mať v poriadku? zamestnanec??? áno???
Naposledy upravil svedia : 06.05.09 at 12:02
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

svedia Pozri príspevok
Pracovný pomer zo stany zamestnanca skončil teda dňom 30/04/2009. Výpoveď bola podaná poštou doporučene, má podací lístok, a do dnešného dňa mu neprišlo nič, žiadne vyjadrenie ani vrátenie obálky.
Nemusí mu prísť od zamestnávateľa vyrozumenie. Ak sa neozval, tak zaslanú výpoveď musí robrať na vedomie, veď nakoniec ani inú možnosť nemá, len ju akceptovať.
To znamená, že PP skončil dňa 30.4.09.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

mzdarka renca Pozri príspevok
Nemusí mu prísť od zamestnávateľa vyrozumenie. Ak sa neozval, tak zaslanú výpoveď musí robrať na vedomie, veď nakoniec ani inú možnosť nemá, len ju akceptovať.
To znamená, že PP skončil dňa 30.4.09.
Však sa on dostaví, keď bude potrebovať zápočtový list alebo iné doklady pre úrad práce.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ahojte... prosím je na to nejaký §??? kde výpoveď sa nepredlžuje o dobu na PN? ak je dvojmesačná výpovedná doba, Ďakujem...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

svedia Pozri príspevok
ahojte... prosím je na to nejaký §??? kde výpoveď sa nepredlžuje o dobu na PN? ak je dvojmesačná výpovedná doba, Ďakujem...
Ked da zamestnanec vypoved, nepredlzuje sa.

Jedine v pripade, ze dostane vypoved od zamestnavatela /par.63/, vtedy prac. pomer konci poslednym dnom PN, ak je ten po poslednom dni vyp. lehoty.

hovori o tom Zakonnik prace.


A k tomu ,ze on to poslal doporucene - ja osobne by som si na poste preverila, ci zamestnavatel tu vypoved do konca mesiaca februar prebral.
Inak ma problem zamestnanec /dolezity je datum dorucenia a nie odoslania posty/.
Takuto postu odporucam posielat doporucene s dorucenkou - to je relevantny dokaz ahj pre sud na datum dorucenia.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Výpoveď zamestnávateľ prebral,- ///zmluva bola na určitú dobu s dvojmesačnou VD///.
ale on sa oháňa, že do práce od 01/05/2009 zamestnanec neprišiel, tak má hrubé porušenie pracovnej disciplíny, že PN sa nepočíta do výpovednej doby, ktorá skončila 30/04/2009. A to keď mu skončila PN(30/04/2009) ale on už nebol zamestnancom ich firmy. Poslal mu výpoveď podľa § 68. Tak mu chce teraz odpísať, že podľa neviem akého § ? PN sa počíta do výp.doby.
Veď o nič také strašné nejde, on už aj tak je zamestnaný v inej firme, ale ide mu o to, že on nič zlé neporušil. Ďakujem.. za odpoveď...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať