Zavrieť

Porady

účtovníctvo PO a jej podnikateľská činnosť

Ahojte, robíte niekto z vás účtovníctvo v príspevkovej organizácii zriadenej mestom? Potrebovala by som si ujasniť pár otázok a vzťahov medzi po a jej živnostenskou činnosťou, medzi fakturáciou medzi týmito dvomi subjektami, vlastne jedným subjektom. Ozve sa mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

    PU simonka1
    Konkrétne ide o to, že máme urobenú zmluvu s konkrétnym lekárom na výkon tejto služby, len mi nie je jasné, či suma, ktorá mu je mesačne uhrádzaná je celá daňovým nákladom. Faktúruje nám mesačne podľa počtu zamestnancov.

    MartinaP22 je offline (nepripojený) MartinaP22

    MartinaP22
    anika Pozri príspevok
    Čo konkrétne potrebuješ?
    Konkrétne potrebujem zistiť, či je správna fakturácia medzi prodnikateľskou činnosťou a PO, teda urobila som zmluvu medzi PO a žč, lebo majetok mám v žč a používa ho PO a fakturujem za jeho prenájom. Je to trochu domotané.

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Podľa usmernenia VÚC podnikateľská činnosť vraj nesmie vlastniť
    majetok, ale používať majetok hlavnej činnosti a platiť hlavnej
    činnosti nájom za používaný majetok, čiže z tohto pohľadu
    by to bolo správne. V hlavnej činnosti bude výnos a v podnikateľskej náklad.
    Ja hladám niekoho, kto účtuje pre príspevkovú organizáciu. Chcela by som sa poradiť v niektorých otázkach.

    fcelicka je offline (nepripojený) fcelicka

    fcelicka
    ja uctujem v PO a mam aj podnikatelsku cinnost a takisto mi nie su vsetke otazky jasne :-(

    účtovníctvo PO a jej podnikateľská činnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.