Zavrieť

Porady

Vystavenie FA - suma neovplyvnena danou z prijmu

Zdravim, chcela by som zistit jednu vec:

robim uctovnictvo priatelovi a chcem mu vystavit fakturu za spracovanie uctovnictva, aku najvacsiu sumu mozem vystavit na fakture aby mi to neovplyvnovalo dan z prijmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    suzukisv Pozri príspevok
    Zdravim, chcela by som zistit jednu vec:

    robim uctovnictvo priatelovi a chcem mu vystavit fakturu za spracovanie uctovnictva, aku najvacsiu sumu mozem vystavit na fakture aby mi to neovplyvnovalo dan z prijmu?
    Nemáš žiadne iné príjmy? Si szčo, alebo v zamestnaní?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    suzukisv Pozri príspevok
    Zdravim, chcela by som zistit jednu vec:

    robim uctovnictvo priatelovi a chcem mu vystavit fakturu za spracovanie uctovnictva, aku najvacsiu sumu mozem vystavit na fakture aby mi to neovplyvnovalo dan z prijmu?
    Celkom nerozumiem otazke... Zo zadania mi vyplyva, ze podnikas ako SZCO. Prijem z poskytnutych sluzieb je pre teba POZD. Pre urcenie prijmu nie je podstatna suma vystavenej faktury, ale skutocna platba (prijem), realizovana v roku 2008. Zaroven mas aj nejake vydavky. Bud uplatnujes vydavky pausalne alebo skutocne...

    Ako pise Zoli, zalezi aj na tom, v akej vyske mas ine prijmy. Predpokladam, ze nie si poberatelom dochodku - mas teda narok na uplatnenie celej odpocitatelnej polozky 98 496 Sk za rok. Ak mas aj preukazatelne zaplatene sporenie, ktore splna podmienky na uplatnenie nezdanitelneho minima, mozes si zaklad dane znizit o dalsich max. 12 tis. Sk.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nemas zivnost? Tak aku fakturu chces ako nepodnikatel vystavovat?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    suzukisv Pozri príspevok
    som zamestnaná
    pokial nemáš živnosť na účtovníctvo, akú fa chceš vystavovať ?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak si mu spracovavala ucto a nemas zivnost, optimalne pre obe strany bolo uzatvorit dohodu o vykonani prace. Spätne to uz ale neurobis - zamestnanca/dohodara je potrebne prihlasit este pred nastupom do zamestnania do SP (aj zamestnavatela, ak doteraz nebol) + danove povinnosti. Mozete to urobit teraz - bude to pre neho VOZD roku 2009 a pre teba prijem v roku 2009, resp. doporucujem dalsi raz si to premysliet dopredu.
    Naposledy upravil Lianka : 12.03.09 at 13:07

    suzukisv je offline (nepripojený) suzukisv

    suzukisv
    asi som sa zle vyjadrila lebo to neviem ani pomenovat. Ja mu davam dokopy uctovnictvo ale nie som uctarka, on je zodpovedny za uctovnictvo. Moze mi vystavit doklad o tom ze bolo poskytnuta sluzba z mojej strany?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    suzukisv Pozri príspevok
    asi som sa zle vyjadrila lebo to neviem ani pomenovat. Ja mu davam dokopy uctovnictvo ale nie som uctarka, on je zodpovedny za uctovnictvo. Moze mi vystavit doklad o tom ze bolo poskytnuta sluzba z mojej strany?
    Dobre si sa vyjadrila, my vieme o čo ti ide. Účtovníctvo je volná živnosť a ak chceš do toho motať nejakú príkaznú zmluvu a vyhnúť sa plateniu dane, to sa spätne nerobí ...

    Vystavenie FA - suma neovplyvnena danou z prijmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.