Zavrieť

Porady

skoda na majetku vs. poistne plnenie

Dobry den, poprosila by som Vas o Vas nazor na spravne zauctovanie v tomto uctovnom pripade:
v roku 2008 doslo k poistnej udalosti - veterna smrst poskodila strechu budovy, dosle nakladove faktury na jej opravu su zaevidovane a dane do nakladov roku 2008. Poistovna vsak neustale odklada likvidaciu poistnej udalosti. Vyska nakladov na opravu je cca 1 milion sk. Poistnu vec dala poistovna na znalecke posudenie inej spolocnosti Experta, ktora sa venuje oceneniu skody, na zaklade ktoreho nasa spolocnost dostane poistne plnenie. Avsak je uz marec a musim uzavriet rok 2008. Neviem vysku poistneho plnenia, ktore bude urcite nizsie ako nase naklady, ktore sme s opravou mali. Je spravne ak tie naklady na opravu necham v roku 2008 a pripadne vynosy z poistneho plnenia dam do vynosov v roku 2009 respektive 2010 kedy konecne poistovna uzavrie poistnu udalost a vypracuje likvidacny protokol?

dakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa mň nie, náklady a výnosy predsa musia byť v časovej súvislosti, takže v roku keď sú naklady musia byť aj výnosy. Ja by som aspoň odohadnuté plnenie zaúčtoval buď cez príjmy budúcich období 385 / 682 alebo priamo 378 / 682. Skutočné plnenie ak by bol rozdiel významný tak cez dodatočné daňové priznanie.
    slnecnicalenka
    akurat ze ja vobec neviem ani odhadovane plnenie, pretoze na to si dala poistovna urobit znalecky posudok inej expertnej spolocnosti, moze to ist v rozmedzi 200tis az 1 mil, a co teraz? este stale to neni uzavrete a do konca marca urcite nebude

    skoda na majetku vs. poistne plnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.