Zavrieť

Porady

Prispevok na zacatie podnikania

OK, v novembri 2008 som zacal so zivnostou a isiel som cez ten prispevok od EU a statu (cez urad prace). Dostal som cca 66 litrov, co predpokladam musim ratat ako prijem. Otazka: je tento prijem zdanitelny alebo nezdanitelny? Ako to mam cele poriesit v uctovnictve? Minul som len cast penazi, na zvysok mam este necele 2 roky. Dakujem za odpovede.

Na inom fore mi uz niekto napisal, ale chcem sa ujistit:
Ak ano, tak v pripade, ze si ju pouzil podla pravidiel, tak si ju v momente prijatia daj ako prijem neovplyvnujuci zaklad dane. Postupne cerpanie z nej napr. na nakup vybavenia uctujes podla platnych predpisov JU , t.j. bud ich das hned ako vydavok ovplyvnujuci zaklad dane alebo ich odpisujes /majetok nad 30.000 Sk/ podla odpisovej triedy a vtedy davas ako vydavok ovplyvnujuci zaklad dane len rocny odpis. Na konci uctovneho obdobia /napr. ak je to kalendarny rok, tak 31.12./ daj uzavierkovu operaciu /nepenazna operacia/ - Prijem ovplyvnujuci zaklad dane a tam zauctuj prijatu cast dotacie, ktoru si uz pouzil na vydavky, zvysok prenesies do dalsieho roka.

P.S.: Ja sa do tychto veci prilis (vobec) nevyznam, ale keby ste potrebovali viac info, pytajte sa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prispevok na zacatie podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.