Zavrieť

Porady

poisťovák

Ahojte! prosím Vás o radu slobodná mamička na MD, robí počas materskej poisťováka, za rok 2008 jej bola vyplatená provízia cca 67000,-, má nárok na uplatnenie daňového bonusu a môže si na seba uplatniť odpočitateľnú položku?Ďakujem Vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tina855 Pozri príspevok
    Ahojte! prosím Vás o radu slobodná mamička na MD, robí počas materskej poisťováka, za rok 2008 jej bola vyplatená provízia cca 67000,-, má nárok na uplatnenie daňového bonusu a môže si na seba uplatniť odpočitateľnú položku?Ďakujem Vám.
    Áno, má. Uplatní si aj DB aj NČ.

    Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

    Tina855
    Ok, dík a ešte otázka ako príjem uvedie iba túto províziu, však v tabuľke č. 1, odd. VI riadok 8 podľa paragrafu 6 odst. 2 písmeno c. Je to tak?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Tina855 Pozri príspevok
    Ok, dík a ešte otázka ako príjem uvedie iba túto províziu, však v tabuľke č. 1, odd. VI riadok 8 podľa paragrafu 6 odst. 2 písmeno c. Je to tak?
    Príjmy budú v r. 8, tak ako píšeš. (podľa § 6/2/d).
    V stlpci 1 ak máš prijmy napr. 67 000,-, tak v stl. 2 uvedieš výdavky (paušal 40%) 26.800,- Sk.

    Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

    Tina855
    A keď nemala nijaké výdavky, nemá ani žiadne bloky, nič, tak aj tak si má tam uviesť tých 40%?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Veď práve preto je taká možnosť - paušal 40%, ak nevedie účtovníctvo a nedokladuje výdavky.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    azla Pozri príspevok
    Príjmy budú v r. 8, tak ako píšeš. (podľa § 6/2/d).
    V stlpci 1 ak máš prijmy napr. 67 000,-, tak v stl. 2 uvedieš výdavky (paušal 40%) 26.800,- Sk.
    mne bolo povedane na du, ze poistovacke, kt robi na zaklade zmluvy o obchodnom zastupeni idu prijmy do riadku 3.... §6 ods.1pism.c.... aj tu na porade mi toto potvrdili


    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Je to príjem podľa §6. V DP VI. oddiel riadok 3.

    Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

    Tina855
    Ok, ale keď má príjem 67000 a uplatní si odpočítateľnú položku na seba čo je 94 986,- Sk tak v podstate si nepotrebuje uplatňovať nejaké výdavky, keďže jej nevychádza žiadna daň. Je to tak?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Áno, máš pravdu. Daň nebude žiadna ani v prvom ani v druhom prípade.

    Avšak ja by som výdavky uplatnila. Daňovú stratu môžeš odpočítať od základu dane v ďalších rokoch.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    azla Pozri príspevok
    Áno, máš pravdu. Daň nebude žiadna ani v prvom ani v druhom prípade.

    Avšak ja by som výdavky uplatnila. Daňovú stratu môžeš odpočítať od základu dane v ďalších rokoch.
    dievcata, nechcem sa vam tu miesat, ale som z toho vsetkeho v pomykove, ktory riadok vlastne pouzit.... vid moj prizpevok hore.... aj co som videla dp z 2007 tej poistovacky, tak to mala v riadku 3...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    janka.mo Pozri príspevok
    dievcata, nechcem sa vam tu miesat, ale som z toho vsetkeho v pomykove, ktory riadok vlastne pouzit.... vid moj prizpevok hore.... aj co som videla dp z 2007 tej poistovacky, tak to mala v riadku 3...
    Ja tiež poisťujem, a to na základe sprostredkovateľskej zmluvy a tým pádom mám príjmy v zmysle § 6 odst. 2, písm. d).

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    mzdarka renca Pozri príspevok
    akú máš zmluvu s poisťovňou?
    zmluva o obchodnom zastupeni

    aky je to rozdiel, ci to ide do riadku 3 alebo riadku 8

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    janka.mo Pozri príspevok
    zmluva o obchodnom zastupeni zaujímavé, veď sprostredkuješ poistenie pre poisťovňu

    aky je to rozdiel, ci to ide do riadku 3 alebo riadku 8
    len v tom, aby mali na DÚ pri kontrole údajov presné údaje, veď poisťovne tam posielajú výšku príjmov z poisťovania a je tam aj zmluva, na základe ktorej ti pridelili DIČ.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    mzdarka renca Pozri príspevok
    len v tom, aby mali na DÚ pri kontrole údajov presné údaje, veď poisťovne tam posielajú výšku príjmov z poisťovania a je tam aj zmluva, na základe ktorej ti pridelili DIČ.
    to nie je moje.... ide o kamosku.... zmluvu som nevidela, a teraz som normalne na pochybach, ze jej poviem, aby mi ju doniesla.... ale volala som jej aby mi precitala nazov zmluvy, tak mi povedala, ze je to zmluva o obchodnom zastupeni.... no a na zaklade toho ma pridelene dic. aj jej priatel si bol teraz vyziadat dic, sice dodatocne, ale ma taku istu zmluvu.... takze to budem mat v poriadku, ak jej to dam do riadku 3??

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    janka.mo Pozri príspevok
    to nie je moje.... ide o kamosku.... zmluvu som nevidela, a teraz som normalne na pochybach, ze jej poviem, aby mi ju doniesla.... ale volala som jej aby mi precitala nazov zmluvy, tak mi povedala, ze je to zmluva o obchodnom zastupeni.... no a na zaklade toho ma pridelene dic. aj jej priatel si bol teraz vyziadat dic, sice dodatocne, ale ma taku istu zmluvu.... takze to budem mat v poriadku, ak jej to dam do riadku 3??
    ak ti to potvrdili na DÚ, tak to daj do riadku 3.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.