Zavrieť

Porady

Nákup diamantových šperkov ako investícia

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu.. pri spracovaní DPH som narazila na faktkúru za nákup referenčnej vzorky investičných diamantových šperkov... H+adala som a nikde som nenašla, či pri takejto investícii je možné si uplatniť DPH z nákupu.... Tiež neviem ako mám zaúčtovať takýto nákup.. Vie mi niekto poradiť...

Ďakujem...
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Nie.
Je to niečo ako pyramidová hra - ťahanie peňazí.
Naposledy upravil m.hladka : 15.03.09 at 08:26 Dôvod: dopĺnok
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

m.hladka Pozri príspevok
Nie.
Je to niečo ako pyramidová hra - ťahanie peňazí.

Nie... neuplatniť DPH alebo nie neviete mi poradiť....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Nie je neuplatniť DPH! A dať to mimo účtovníctva, neviem JU alebo PU.
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

je to PU
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Tak to daj na 513, alebo 543. Alebo to uplne vyhoď.
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

ďakujem pekne za radu
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

m.hladka Pozri príspevok
Tak to daj na 513, alebo 543. Alebo to uplne vyhoď.
A nebude to v takej sume, zeby sa to malo evidovat ako HIM? Niečo ako umelecké diela alebo zbierky v triede 3 ako neodpisovaný majetok?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
posudzovať vo vzťahu k predmetu podnikania
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

veď preto som sa pýtala na radu.. lebo stále pozerám na tú faktúru.. a je tam napísané, že šperky boli odovzdané spolu z faktúrou...
tak mi je tiež trocha divné, že pyramídova hra... ale tiež neviem nájsť žiadny účet, ktorý by v účtovníctve zodpovedal .... sú tam umelecké zbierky a diela... sú tam cenné papiere ale nič z toho mi nepripadá vhodné.. preto sa mi celkom vidí myšlienka dať to mimo daňových nákladov a samozrejme neuplatniť DPH
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

ved práve, že klient podniká v stavebníctve... toto je len ako mi presne povedal, diamanty v čase krízy nakúpené aby sa neskôr zhodnotili...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
potom to nemá nič spoločné s podnikaním - prípadne VNZD
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
To je taký blud, ako s apartmánmi v rekreačných prímorských oblastiach. Na začiatku som napísala, ťahanie peňazí. Kto naletí kúpi. Je to jeho vec, ale s podnikaním to nemá nič.
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

ďakujem Vám všetkým.... určite z toho neuplatním DPH a nedám to ani medzi daňové výdavky....
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

"Investičný diamant" je riadna investícia .
... neviem síce ako je to s učtovaním .. predpokladám, že ako napr pri zlate....
pozri napr tu
http://www.schwartz.sk/diamant/investicny-diamant.html
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

fajn tak po prečítaní tohto článku sa mení celý môj pohľad na celú situáciu... potom by som zvažovala účtovanie na účte 069 s uplatnením DPH... čo poviete na takéto riešenie?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Skôr 032?
Napriek tomuto článku by som to do firmy neúčtovala.
Odpisy sa z toho robiť nedajú. A mať to ako majetok? V kríze to predá pod cenu a vôbec či to predá.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ak su tie diamanty prave, ja by som o tom uctovala - ale neodpisuje sa, niekde v triede 3. Ved ked zoberies, ze velke firmy nakupuju umelecke diela, tie tiez treba niekde evidovat.
A ci sa to preda pod cenu alebo nie, to tazko teraz povedat - a tazko na zaklade toho sudit, ci o tom uctovat alebo nie. Ak je to PO a ak na nakup pouzila peniaze firmy, tak ja by som uctovala.

Ak je to FO, tak nie je o com. Iba ze by si chcela vylepsit vykazy o majetku pre banku ))
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

áno jedná sa o PO a faktúru za nákup platili z firemného účtu.... preto musím nájsť s vašou pomocou účtovanie vzniknutej situácie....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

evženia Pozri príspevok
áno jedná sa o PO a faktúru za nákup platili z firemného účtu.... preto musím nájsť s vašou pomocou účtovanie vzniknutej situácie....
069 ako ostatné finančné investície - budem citovať cenigovu - finančné investície hmotnej povahy, t.j. umelecké diela, zbierky, predmety z drahých kovov
neodpisujú sa na ťatchu nákladov a až pri predaji sa ich cena obstarania zaúčtuje na ťarchu účtu 568


ale s otazkou dph momentalne neviem poradit
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Po pravde, nevidim v zakone o dph nič, čo by hovorilo, že sa z tejto investície nemože odpočítať dph. Ale či sa dobre dívam, to veru netuším.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať