Zavrieť

Porady

par otazok k DP

Dobry den, som zivnostnicka (pausalne vydavky 40%) a uctovnictvo nie je prave mojou parketou, preto sa chcem spytat povolanejsich na niekolko veci k DP:
1. v roku 2008 mi DÚ vratil preplatok, ktory vysiel v DP podanom za rok 2007 - ten predpokladam v DP za rok 2008 nikde neuvadzam
2. mozem uviest vsetky odvody platene v roku 2008? platila som ich 13×, pretoze v januari 08 som platila za dec 07 a v decembri 08 som zaplatila aj nov a dec 08.
3. zdravotna poistovna mi vratila na jesen preplatok. teraz mi prisiel papier, aby som im na ucet poukazala dan, ktoru za mna zaplatili...aj tu v porade som sa docitala, ze ak nevediem uctovnictvo, mozem to povazovat za vybavene a nemusim ten preplatok uz v DP uvadzat. vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    petka80 Pozri príspevok
    Dobry den, som zivnostnicka (pausalne vydavky 40%) a uctovnictvo nie je prave mojou parketou, preto sa chcem spytat povolanejsich na niekolko veci k DP:
    1. v roku 2008 mi DÚ vratil preplatok, ktory vysiel v DP podanom za rok 2007 - ten predpokladam v DP za rok 2008 nikde neuvadzam Správne.
    2. mozem uviest vsetky odvody platene v roku 2008? platila som ich 13×, pretoze v januari 08 som platila za dec 07 a v decembri 08 som zaplatila aj nov a dec 08. Áno.
    3. zdravotna poistovna mi vratila na jesen preplatok. teraz mi prisiel papier, aby som im na ucet poukazala dan, ktoru za mna zaplatili...aj tu v porade som sa docitala, ze ak nevediem uctovnictvo, mozem to povazovat za vybavene a nemusim ten preplatok uz v DP uvadzat. Môžeš sa rozhodnúť, či si zahrnieš preplatok z RZ ZP do príjmov z podnikania, alebo nie. Ak si ho zahrnieš, tak zrazená daň bude považovaná za preddavok na daň.
    vdaka
    Odpovede v texte.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    petka80 Pozri príspevok
    Dobry den, som zivnostnicka (pausalne vydavky 40%) a uctovnictvo nie je prave mojou parketou, preto sa chcem spytat povolanejsich na niekolko veci k DP:
    1. v roku 2008 mi DÚ vratil preplatok, ktory vysiel v DP podanom za rok 2007 - ten predpokladam v DP za rok 2008 nikde neuvadzam nie, neuvádzaš
    2. mozem uviest vsetky odvody platene v roku 2008? platila som ich 13×, pretoze v januari 08 som platila za dec 07 a v decembri 08 som zaplatila aj nov a dec 08. áno, poistné skutočne zaplatené v roku 2008
    3. zdravotna poistovna mi vratila na jesen preplatok. teraz mi prisiel papier, aby som im na ucet poukazala dan, ktoru za mna zaplatili...aj tu v porade som sa docitala, ze ak nevediem uctovnictvo, mozem to povazovat za vybavene a nemusim ten preplatok uz v DP uvadzat. ánovdaka
    odpoveď v texte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.