Zavrieť

Porady

daň - časť roka zamestnanec, časť živnostník

prosím Vás o radu. Idem robiť daňové priznanie jednému známemu a ten bol minulý rok do augusta zamestnancom .. do jula v jednej firme a v auguste v inej firme ... od septembra má rozmrazenú živnosť. nie je platcom DPH preto chcem využiť paušálne výdavky.
Viem, že budem vyplňať daňové priznanie typu B ale potrebujem trochu naviesť ako to s tou daňou bude. . a hlavne z nezdaniteľnou časťou...atď.
je to kúsok komplikované
za rady vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    alena2208 Pozri príspevok
    prosím Vás o radu. Idem robiť daňové priznanie jednému známemu a ten bol minulý rok do augusta zamestnancom .. do jula v jednej firme a v auguste v inej firme ... od septembra má rozmrazenú živnosť. nie je platcom DPH preto chcem využiť paušálne výdavky.
    Viem, že budem vyplňať daňové priznanie typu B ale potrebujem trochu naviesť ako to s tou daňou bude. . a hlavne z nezdaniteľnou časťou...atď.
    je to kúsok komplikované
    za rady vopred ďakujem
    ako si napísala, podáš DP typ B.

    do riadku 33 spočítaš oba úhrny príjmu od oboch zamestnávateľov
    r. 34 - zapl. poistné od oboch zamestnávazeľov
    r. 35 - ZD

    v odd.VI., tabuľka 1, riadok 2 príjmy(1) z podnikania a výdavky(2) z podnikania paušál = ZD

    a ďalej pokračuješ podľa DP.

    má nárok na celú NČZD na daňovníka 98496, pokiaľ už 1.1.08 nebol poberateľom starobného, predčasne starobného a výsluhového dôchodku.

    daň počítaš z oboch ZD - závislá činnosť + podnikanie

    kama11 je offline (nepripojený) kama11

    kama11
    Dobrý večer,
    aj ja mám podobný problém, aj ja idem robiť DP pre kamaráta, ktorý bol od začiatku roka do 15.8. zamestnancom, do 1.9. bol dobrovolne nezamestnaný a od 1.9. bol živnostníkom. Doteraz som robila DP len živnostníkom, takže som si nie istá, na základe akých dokladov, prípadne potvrdení to mám rátať. Predpokladám, že od zamestnávateľa by malo stačiť Ročné zúčtovanie, ako živnostníkovi urobím JÚ, ale čo s obdobím, kým bol dobrovoľne nezamestnaný? Stačí tam nejaké čestné prehlásenie, že v tej dobe nemal žiadny príjem?
    Ďakujem za každú radu.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    kama11 Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    aj ja mám podobný problém, aj ja idem robiť DP pre kamaráta, ktorý bol od začiatku roka do 15.8. zamestnancom, do 1.9. bol dobrovolne nezamestnaný a od 1.9. bol živnostníkom. Doteraz som robila DP len živnostníkom, takže som si nie istá, na základe akých dokladov, prípadne potvrdení to mám rátať. Predpokladám, že od zamestnávateľa by malo stačiť Ročné zúčtovanie ak ho vykonal áno, ak nie, potvrdenie o výške príjmu zo závislej činnosti, ako živnostníkovi urobím JÚ, ale čo s obdobím, kým bol dobrovoľne nezamestnaný? Stačí tam nejaké čestné prehlásenie, že v tej dobe nemal žiadny príjem? neprikladáš nič
    Ďakujem za každú radu.
    odpoveď v texte

    daň - časť roka zamestnanec, časť živnostník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.