Zavrieť

Porady

Daň z úroku

hmmmm:-)
dobrý deň,
mal by som 2 otazky ohladom DP.
Som SZCO, popritom mam prijmy zo zavislej cinnost - dohoda o vykonani prace.
1.) uplatnujem si vydavky percentom a k DP prikladam potvrdenie o prijmoch Fo a zaplatenom zivotnom poisteni. Kedze povinne odvody do Soc. poist. a do Zdrav. poist. platím prevodom z uctu, mam toto dolozit vypismi z uctu?
treba este dake prilohy?

2.) v DP uvadzam pripisane uroky z bezneho uctu -(podnikatelsky ucet som si nezakladal). 10 mesiacov mam pripisovane uroky v korunach 1 - 5 Sk , len 2 mesiace som mal pripisane po 10 Sk a banka mi oba mesiace strhla po 1 Sk ako dan z uroku. Mam tie 2 koruny dakde uviest ako preddavok na dan? ak ano tak kam?

Dakujem za radu
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
manty Pozri príspevok
dobrý deň,
mal by som 2 otazky ohladom DP.
Som SZCO, popritom mam prijmy zo zavislej cinnost - dohoda o vykonani prace.
1.) uplatnujem si vydavky percentom a k DP prikladam potvrdenie o prijmoch Fo a zaplatenom zivotnom poisteni. Kedze povinne odvody do Soc. poist. a do Zdrav. poist. platím prevodom z uctu, mam toto dolozit vypismi z uctu?
treba este dake prilohy? K DP sa neprikladajú žiadne účtovné doklady.

2.) v DP uvadzam pripisane uroky z bezneho uctu -(podnikatelsky ucet som si nezakladal). 10 mesiacov mam pripisovane uroky v korunach 1 - 5 Sk , len 2 mesiace som mal pripisane po 10 Sk a banka mi oba mesiace strhla po 1 Sk ako dan z uroku. Mam tie 2 koruny dakde uviest ako preddavok na dan? ak ano tak kam? Bude to riadok 102 98 v DP

Dakujem za radu
V citáte

Oprava viď príspevok od Lianka.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 15.03.09 at 15:30
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Zoli, preco r. 102? Ja by som dala zrazenu dan z urokov na r. 98. Je to predsa dan zrazena zrazkou podla § 43.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lianka Pozri príspevok
Zoli, preco r. 102? Ja by som dala zrazenu dan z urokov na r. 98. Je to predsa dan zrazena zrazkou podla § 43.
Jasné, máš pravdu. Nemal som pred sebou DP, a z hlavy som nevedel, ktorý riadok je zrážková daň z úrokov. Na riadok 102 idú platené preddavky, podľa poslednej známej daňovej povinnosti.

Opravil som.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ok ok, pred par minutami sa jedna dievcina pytala, a ja som jej jasne napisala, ze r. 98 - tak som sa teraz zhacila... Ok, vdaka za utvrdenie.
0 0
manty manty

manty je offline (nepripojený) manty

hmmmm:-)
ok, dakujem za radu,
este ma napadla 1 otazka, ako tak teraz chodim po nete.
od septembra 2008 som student VS, denna kombinovana forma studia, daju sa z toho uplatnit dake vyhody v DP, alebo v odvodoch z neho plynucich? dakujem
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Pokial si denny student, daju . Napr. ako SZCO si platis odvody do ZP tolko, kolko ti vyjdu podla RZZP. T. j. nevztahuje sa na teba min. vymeriavaci zaklad, ktorym je v sucasnosti min. mzda. SP sa ta tyka rovnako, ako inych SZCO - na statu studenta sa neprihliada.
Naposledy upravil Lianka : 16.03.09 at 07:44 Dôvod: oprava preklepu
0 0
manty manty

manty je offline (nepripojený) manty

hmmmm:-)
cize ak spravne chapem, pokial mam prijem za rok 2008 vyssi ako je 12-nasobok minimalnej mzdy, tak v ziadnu ulavu nemam, je tak?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Hej, teoreticky tak. Uvidis, ako ti to vyjde podla vzorca, ked si budes robit RZZZP.
0 0
pedantmk pedantmk

pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

Lianka Pozri príspevok
Zoli, preco r. 102? Ja by som dala zrazenu dan z urokov na r. 98. Je to predsa dan zrazena zrazkou podla § 43.
Predpokladám, že treba potom vypísať aj VII oddiel, v tomto prípade minimálne riadok 2 a 10 a následne naviazané ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pedantmk Pozri príspevok
Predpokladám, že treba potom vypísať aj VII oddiel, v tomto prípade minimálne riadok 2 a 10 a následne naviazané ...

Nie. Úrok bude zahrnutý medzi príjmy z podnikania.
0 0
pedantmk pedantmk

pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Nie. Úrok bude zahrnutý medzi príjmy z podnikania.
Jasné. Pardon. Iné som mal na mysli, keď si to chcem uplatniť napr. z bežného účtu, alebo iného nepodnikateľského, čo nebol vyššie spomínaný prípad.
(pomýlilo ma, že dotyčný nemal podnikateľský účet)
Naposledy upravil pedantmk : 16.03.09 at 17:00 Dôvod: doplnenie
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

v DP uvadzam pripisane uroky z bezneho uctu -(podnikatelsky ucet som si nezakladal). 10 mesiacov mam pripisovane uroky v korunach 1 - 5 Sk , len 2 mesiace som mal pripisane po 10 Sk a banka mi oba mesiace strhla po 1 Sk ako dan z uroku. Mam tie 2 koruny dakde uviest ako preddavok na dan? ak ano tak kam?

otázka: Kreditný úrok je účtovaný ako POZD - ostatné príjmy, alebo PNZD-príjem zdanený u zdroja????
Aký je rozdiel pri účtovaní medzi osobným účtom a podnikateľským účtom.....
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Dobry den, chcem sa iba spytat, ci tie uroky z bezneho uctu si musim dat do DP, alebo ako chcem? Dakujem za odpoved
0 0
reporter reporter

reporter je offline (nepripojený) reporter

bambino87 Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa iba spytat, ci tie uroky z bezneho uctu si musim dat do DP, alebo ako chcem? Dakujem za odpoved
to zaujima aj mna, ak banka uz dan strhla a ja neziadam o vratenie napr. 10 SK.

vdaka
0 0
nokia901 nokia901

nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

Poradíte prosím aj mne, moja klienta SZČO pracovala na dohodu o vykonaní práce, zarobila celkom za rok len z dohody 69000 SK, zo živnosti nemala žiadny príjem.
Má aj stavené sporenie a na výpise má zrazenú daň 19 % z úrokov vo výške asi 1 500 Sk.
Môže si uplatniť v daňovom typ B aj tú daň zo stavebného sporenia do tabuľky č. 2 ako príjem podľa par. 7 riadok 2 ?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

nokia901 Pozri príspevok
Poradíte prosím aj mne, moja klienta SZČO pracovala na dohodu o vykonaní práce, zarobila celkom za rok len z dohody 69000 SK, zo živnosti nemala žiadny príjem.
Má aj stavené sporenie a na výpise má zrazenú daň 19 % z úrokov vo výške asi 1 500 Sk.
Môže si uplatniť v daňovom typ B aj tú daň zo stavebného sporenia do tabuľky č. 2 ako príjem podľa par. 7 riadok 2 ?
V tabuľke č. 2...................... r. 2 uvedie príjem (úroky)
V DP na str.8........................r. 98 uvedie zrazenú daň
0 0
nokia901 nokia901

nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

Ďakujem ti azla, aj som to tak urobila, len jej poradca stavebného sporenia jej tvrdil, že si tú daň nemôže odpočítať v DP.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

nokia901 Pozri príspevok
Ďakujem ti azla, aj som to tak urobila, len jej poradca stavebného sporenia jej tvrdil, že si tú daň nemôže odpočítať v DP.
Možno nevedel, že jej daňová povinnosť bude 0,- a zrážková daň bude vystupovať ako preplatok.
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Prosim poradi mi niekto ci si musim davat tie uroky do DP? Este raz dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bambino87 Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa iba spytat, ci tie uroky z bezneho uctu si musim dat do DP, alebo ako chcem? Dakujem za odpoved
Myslíš ako kto - SZČO, PO?? Áno sú to príjmy v týchto prípadoch....
0 0
Načítať ďalšie