Zavrieť

Porady

Predaj firmy

Viem, že je tu toho popísané viac, ale potrebujem si ujasniť nasledovné:
Chceme predať firmu tak, aby to bolo z hľadiska daní čo najmenej bolestivé. Ide o s.r.o., dvaja spoločníci, založená minulý rok, žiaden HM, zásoby asi za 13 000 EUR, drobný majetok cca za 7 000 EUR.

1. možnosť: predaj podniku podľa obchodného zákonníka.
Základ dane: predajná cena podniku (niekoľkonásobne viac ako VI aj ZI) - zásoby (pohľadávky, záväzky, pokladňa a účet budú vyčistené).
Je mi jasné, že sa uzavrie účtovníctvo. Nie je problém uplatniť si pri podaní DP za 2009 stratu z roku 2008?



2. možnosť - prevod obchodných podielov. Základ dane cena obchodného podielu - hodnota splateného vkladu spoločníka? S týmto som si nie istá.
To je všetko?

Potom sa mi zdá výhodnejšia 1. možnosť pri rovnakej predajnej cene, keže znížime zisk z predaja aj o stratu z min. roka - ak sa dá.

Budem rada, ak mi to niekto potvrdí, alebo opraví môj názor. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    dalilada Pozri príspevok
    Viem, že je tu toho popísané viac, ale potrebujem si ujasniť nasledovné:
    Chceme predať firmu tak, aby to bolo z hľadiska daní čo najmenej bolestivé. Ide o s.r.o., dvaja spoločníci, založená minulý rok, žiaden HM, zásoby asi za 13 000 EUR, drobný majetok cca za 7 000 EUR.

    1. možnosť: predaj podniku podľa obchodného zákonníka.
    Základ dane: predajná cena podniku (niekoľkonásobne viac ako VI aj ZI) - zásoby (pohľadávky, záväzky, pokladňa a účet budú vyčistené).
    Je mi jasné, že sa uzavrie účtovníctvo. Nie je problém uplatniť si pri podaní DP za 2009 stratu z roku 2008?



    2. možnosť - prevod obchodných podielov. Základ dane cena obchodného podielu - hodnota splateného vkladu spoločníka? S týmto som si nie istá.
    To je všetko?

    Potom sa mi zdá výhodnejšia 1. možnosť pri rovnakej predajnej cene, keže znížime zisk z predaja aj o stratu z min. roka - ak sa dá.

    Budem rada, ak mi to niekto potvrdí, alebo opraví môj názor. Ďakujem.
    Posúvam dopredu. Poradí niekto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.