Zavrieť

Porady

Dôvody - na predlženie lehoty na podanie DP!!

Dobrý večer. prosím!!!!! Viem, že je zatra posledný deň podania tejto žiadosti. potrebujem zistiť nejaký dôvod, ktorý by som mohla použiť.... Mám takýto prípad: SZČO otvoril reštiku v r.2008 a teraz v marci si dal žiadosť byť platcom DPH, lebo vie, že veľa do toho dal a vraj sa mu to oplatí a daňový úrad mu vráti aspoň DPH z toho čo do toho dal !!! kedže ešte nemá vyjadrenie za daňového úradu, tak mi v piatok povedal, aby som mu dala predlženie.... Aký dôvod mu tam dám?????
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

A čo má vyššie uvedené o DPH s predĺžením lehoty na podanie DP k dani z príjmov? Do žiadosti potrebuješ iný príbeh, napr. nezvratné poškodenie dát pri technickej závade na PC ...
0 0
pipiskova81 pipiskova81

pipiskova81 je offline (nepripojený) pipiskova81

Jhanečka zlatá - to teda sama neviem...????? ked tam uvediem - stratu nejakých faktúr a pravdepodobné nestihnutie získať ich znovu od odávateľov - to by akože stačilo????
teraz niečo mimo témy.... Vy ste tu taká skúsená a viete všetko....:
my sme si mysleli nasledovne: minulý rok sme prerábali reštiku, všetko nové ( od elektriky , podláh, stien, vybavenia atd... a dosť to stálo... (neboli sme ale platci DPH).. a potom sme sa dozvedeli, že ked si dáme žiadosť na platcami DPH, tak vraj nám vrátia aj to DPH z minulého roka?? Chápete ako to myslím - neviem či som to dobre napísala??
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
a potom sme sa dozvedeli, že ked si dáme žiadosť na platcami DPH, tak vraj nám vrátia aj to DPH z minulého roka??
ani pri najlepšej vôli DÚ
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Už sa tu čo - to popísalo o dôvodoch k predĺženiu lehoty na podanie DP (FO).
Ja som tiež podala za klienta Žiadosť o predlženie lehoty do 30/06/2010 z dôvodu, že ja som na materskej dovolenke. Teraz mi volali z DÚ, nech si skúsim vymyslieť iný dôvod, lebo tento bude určite zamietnutý! Vraj si mal klient nájsť účtovníčku, keď zistil, že som tehotná. Ale veď nemohol zdrazu po 5 rokoch dať urobiť daňové niekomu "cudziemu", kto nemá o jeho firme šajnu. Aký dôvod si mám vymyslieť? prosím poraďte.
0 0
zlatka.b zlatka.b

zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

Čítala som §49 zákona o dani z príjmov a mám z neho pocit, že
tento rok pre právnické osoby stačí len oznámiť, že daňové priznanie bude podané do 30/6/2010 a v tejto lehote sa aj platí daň. Podľa prechodných ustanovení právnická osoba tento § použije pre zdaňovacie obdobie končiace 31.12.2009 - alebo som to zle pochopila ?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
zlatka.b Pozri príspevok
Čítala som §49 zákona o dani z príjmov a mám z neho pocit, že
tento rok pre právnické osoby stačí len oznámiť, že daňové priznanie bude podané do 30/6/2010 a v tejto lehote sa aj platí daň. Podľa prechodných ustanovení právnická osoba tento § použije pre zdaňovacie obdobie končiace 31.12.2009 - alebo som to zle pochopila ?

jasne, PO to len oznámi, ale mne ide o FO, pretože tá musí podať žiadosť.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

jacekova Pozri príspevok
Už sa tu čo - to popísalo o dôvodoch k predĺženiu lehoty na podanie DP (FO).
Ja som tiež podala za klienta Žiadosť o predlženie lehoty do 30/06/2010 z dôvodu, že ja som na materskej dovolenke. Teraz mi volali z DÚ, nech si skúsim vymyslieť iný dôvod, lebo tento bude určite zamietnutý! Vraj si mal klient nájsť účtovníčku, keď zistil, že som tehotná. Ale veď nemohol zdrazu po 5 rokoch dať urobiť daňové niekomu "cudziemu", kto nemá o jeho firme šajnu. Aký dôvod si mám vymyslieť? prosím poraďte.
Bohužiaľ je to tak, klient je zodpovedný za účtovníctvo a podanie DP. Ja som pred 3 rokmi zo dňa na deň 26.2. zaľahla v nemocnici, bola z toho ťažká operácia, 7 s.r.o. na krku. A ja blbá som si nerobila starosti o seba, ale o dane. Správkyňa nám povedala, že na predĺženie lehoty máme zabudnúť, firma nie je PN, len nejaká ekonómka a ich zdravotný stav ekonómky nezaujíma. Nakoniec ani neviem ako som to stihla.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
JarkaL Pozri príspevok
Bohužiaľ je to tak, klient je zodpovedný za účtovníctvo a podanie DP. Ja som pred 3 rokmi zo dňa na deň 26.2. zaľahla v nemocnici, bola z toho ťažká operácia, 7 s.r.o. na krku. A ja blbá som si nerobila starosti o seba, ale o dane. Správkyňa nám povedala, že na predĺženie lehoty máme zabudnúť, firma nie je PN, len nejaká ekonómka a ich zdravotný stav ekonómky nezaujíma. Nakoniec ani neviem ako som to stihla.

ked to bude nutné, budem to musieť stihnúť, ale keby sa to dalo predlžiť, bola by som rada, lebo by to bolo bez stresov.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
tá FO, u ktorej žiadam odklad sa v decembri pretransformovala na sro. nedal by sa nejaký fakt dobrý dôvod vymyslieť ohľadom toho?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Chceš povedať, že tá FO si založila s.r.o.?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

V pripade PO dokedy je potrebné dať oznámenie o predlžení podania DP?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

bv_alexandra Pozri príspevok
V pripade PO dokedy je potrebné dať oznámenie o predlžení podania DP?
Do 31.3.2010.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
JarkaL Pozri príspevok
Chceš povedať, že tá FO si založila s.r.o.?

nie presne. FO sa pretransformovala, to znamená, že sa urobil znalecký posudok k určitému dátumu a sro prevzala všetky pohľadávky, záväzky, majetok, proste všetko na seba.

ale bude treba robiť nový znalecký posudok - doplnenie,lebo sro neskoro vznikla (namiesto k 1.11.až k 31.12.09) a musím porobiť všetky podklady pre znalecký posudok

a už fakt neviem kedy podám ešte aj DP za SZCO
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
nenapadá teda nikoho super dôvod na predlženie lehoty podania DP FO?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

nám predlžili lehotu - dôvod - výmena účtovníčky vo februári.
Ale ono je to asi individuálne podľa daňového úradu.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jacekova Pozri príspevok
nenapadá teda nikoho super dôvod na predlženie lehoty podania DP FO?
nám predĺžili z dôvodu pôrodu konateľky - osoby zodpovednej za zostavenie účtovnej závierky
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Monika Kováčová Pozri príspevok
nám predĺžili z dôvodu pôrodu konateľky - osoby zodpovednej za zostavenie účtovnej závierky

ale to asi bolo v sro. tam by mi to stacilo oznámiť. my máme SZCO (FO)
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jacekova Pozri príspevok
ale to asi bolo v sro. tam by mi to stacilo oznámiť. my máme SZCO (FO)
ja som uviedla príklad, myslím, že szčo tiež môže rodiť v marci... avšak len ak samozrejme doloží lekársku správu
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bv_alexandra Pozri príspevok
nám predlžili lehotu - dôvod - výmena účtovníčky vo februári.
Ale ono je to asi individuálne podľa daňového úradu.
Je to naozaj individuálne. Stretla som sa s prípadom, kde ani úmrtie účtovníčky nebolo dostatočným dôvodom.

Preto mimoriadne vítam zmenu v zákone. Bohužiaľ zatiaľ sa týka len PO, ale od budúceho roka aj FO.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Jana Acsová Pozri príspevok
Je to naozaj individuálne. Stretla som sa s prípadom, kde ani úmrtie účtovníčky nebolo dostatočným dôvodom.

Preto mimoriadne vítam zmenu v zákone. Bohužiaľ zatiaľ sa týka len PO, ale od budúceho roka aj FO.
konečne !
konečne pohodová prácička, a uzávierky, ktoré si vychutnám vzhľadom na časový priestor
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať