Zavrieť

Porady

Preplatok ZP

Ahojte. Vie mi niekto poradiť. Robím si daňové priznanie. Som paušalista. V roku 2008 mi vrátili preplatok z ročného zúčtovania za rok 2007 aj mylné platby. Dostala som list zo ZP kde je vyčíslená daň, ktorú odviedli. V sume, ktorú mi vyplatili boli aj mylné platby z roku 2008. Čiže v preplatku som mala preplatok z ročného zúčtovanie ,ktorý zdanili. preplatok z mylných platieb za rok 2007 ktorý zdanili. A preplatok z mylných platieb za rok 2008 nezdanené. Prosím o radu. Zaúčtujem hrubý príjem do príjmu, zaúčtujem daň? Vypočítam z toho paušál, alebo to len prirátam do riadku 40.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viťa je offline (nepripojený) Viťa

    Viťa
    Poradí mi niekto, prosím. Ja by som to najradšej urobila tak, že upravím základ dane na riadku 40 v hrubom príjme. Mám aj tak príjem len 60 tis., takže nezmenilo by mi to daňové priznanie. V riadku 98 vyčíslim daň podľa ZP. Môžem to tak urobiť.

    Maryš je offline (nepripojený) Maryš

    Maryš
    Dobrý deň,
    zdravotná poisťovňa vyplatila SZČO v roku 2008 preplatok z roč. zúčtovania v plnej sume, teda bez zrazenia zrážkovej dane (60 018 Sk). Tento preplatok som zaúčtovala ako POZD, spravila daňové priznanie a odovzdala na daň. úrad. Dnes mi prišlo zo zdravotnej poisťovne "oznámenie o zaplatení dane vyberanej zrážkou z preplatku z ročného zúčtovania poistného za rok 2007", čím ma žiadajú o úhradu zrážkovej dane (11 403 Sk) do 30.4.2009 na ich účet. Ak im daň uhradím, tak ju uhradím vlastne 2x, daňovému úradu a tiež im. Musím im ju uhradiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.