Zavrieť

Porady

Danové priznanie - Anglicko

Dobrý deň,
chcela by som sa vás opýtať na niečo. Známa v roku 2008 odišla do UK. Tu sa zaregistrovala ako dobrovoľne nezamestnaná. V UK pracovala 5 mesiacov, zvyšný čas nepracovala. Má potvrdenie z UK, ktoré dávajú k daňovému priznaniu. Na SVK nemala žiadny príjem. Má tu podávať daňové priznanie? Lebo ani ona ani ja netušíme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Záleží od toho, či je rezidentkou v UK, alebo na Slovensku.
    Je tu o tom veľa popísané, treba to niekde vyhľadať.

    katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

    katika0606
    Na to som sa jej opýtala, ale ked mi to nevie povedať. Je to nejaké potvrdenie? Ako sa presne po anglicky volá, neviete mi povedať?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Či je niekto rezident Slovenska alebo nie, sa v prvom rade posudzuje podľa miesta trvalého pobytu. Ak má známa trvalý pobyt na Slovensku, tak by mala daňové priznanie urobiť tu. Na druhom mieste posúdenia rezidencie je stret životných záujmov - teda kde má rodinu..manžela, deti.

    poruba je offline (nepripojený) poruba

    poruba
    ak bola v Anglicku viac ako 183 dní, stáva sa rezidentom v Anglicku. Vtedy si to vysporiada tam a u nas uz nemusi. Moze poslat iba kopiu potvrdenia, ze sa tam zdrziavala - vola sa to potvrdenie o danovom domicile a vystavuje to prislusny financny (u nas nazyvany danovy) urad.

    to mam z DU

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    TAX RESIDENCE - daňová rezidencia
    je to doklad, ktorý vydáva daňový úrad tej krajiny, kde rezident pracuje a zdržiava sa viac ako 183 dní v roku - nevydáva sa automaticky - osoba musí preukázať, že stredisko životných záujmov je sústredené v tej krajine / dlhodobá pracovná zmluva, prechodný pobyt v prenajatom byte, štúdium popri zamestnaní ai.
    ak je držiteľom takéhoto dokladu, potom DP v SR nepodáva - avšak je výhodnejšie odovzdať kópiu dokladu namiesto DP - pretože krajiny EU posielajú daňové poklady na daňové úrady v mieste trvalého pobytu občana

    Danové priznanie - Anglicko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.