Zavrieť

Porady

kurz

chcem sa spýtať, aký kurz musím použiť pri prepočte zahraničnej faktúry (CZK) na slovenskú menu - týka sa to roku 2008, ide o živnostníka, ktorý fakturoval za prevedené stavebné práce českej firme. Faktúra vystavená 27.8.2008, v ten istý deň splatná i uhradená ... použijem kurz NBS z tohto dňa, alebo priemerný kurz za III.Q 2008 prípadne priemerný kurz za rok 2008?
Naposledy upravil kvietok : 16.03.09 at 07:47 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Dobrý deň poradí mi niekto, aký kurz mám použit pri úhrade faktúry v eur z osobného účtu podnikatela? Ja účtujem takéto prípady tak, že dám to ako výdavok z pokladne podnikatela a priložím prefotený výpis z os.účtu. Pri úhrade fa cez účet je iný kurz ako kurz NBS. Ktorým kurzom mám prerátat úhradu ? NBS, alebo kurzom ktorým skutočne úhrada z osobného účtu odišla? Ďakujem moc

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Iwett Pozri príspevok
    Dobrý deň poradí mi niekto, aký kurz mám použit pri úhrade faktúry v eur z osobného účtu podnikatela? Ja účtujem takéto prípady tak, že dám to ako výdavok z pokladne podnikatela a priložím prefotený výpis z os.účtu. Pri úhrade fa cez účet je iný kurz ako kurz NBS. Ktorým kurzom mám prerátat úhradu ? NBS, alebo kurzom ktorým skutočne úhrada z osobného účtu odišla? Ďakujem moc
    Prosím, nikto mi neporadí??

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Úhrada by mala byť zaúčtovaná takým kurzom, akým boa vyplatená z účtu. Kurzový rozdiel Vám môže vzniknúť iba medzi zaúčtovanou faktúrou a samotnou úhradou a nie z úhrady.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    adato Pozri príspevok
    Úhrada by mala byť zaúčtovaná takým kurzom, akým boa vyplatená z účtu. Kurzový rozdiel Vám môže vzniknúť iba medzi zaúčtovanou faktúrou a samotnou úhradou a nie z úhrady.
    Ďakujem za odpoveď. Nejde mi o kurzové rozdiely, ale o to, akým kurzom má byt zaúčtovaná úhrada. Ked je z podnikatelskeho účtu, tak je to takým kurzom. Ale ide o to, že to je zo súkromného účtu, takže to mám ako výdaj z pokladne s priloženým výpisom z účtu. Ktorý kurz by som mala použit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.