Zavrieť

Porady

Pokladničné doklady a DPH

Vie mi niekto poradiť?
Taxikárovi, ktorý účtuje v jednoduchom účtovníctve vznikla povinnosť platiť DPH. Zaregistroval sa a urobil všetky náležitosti, ktoré káýže zákon ale...
Ako mám zaúčtovať príjmový doklad taxikársky, ktorý bol vystavený zákazníkovi v aute keď taxametera DPH nepočíta? Vie mi niekto poradiť ako mám rozúčtovať tento doklad na DPH?
Ďakujem veľmi pekne za radu a prajem všetkým pekný dnik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    1., často sa nevidí, že ten, kto nemá povinnosť evidovať tržby cez ERP sa musí stať platcom DPH
    2., DPH počítať spätným prepočtom z tržby.

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Podľa mňa musí byť rozpísaný základ dane a dph na doklade o zaplatení, ktorý vydá zákazníkovi.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Zábavníková Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť?
    Taxikárovi, ktorý účtuje v jednoduchom účtovníctve vznikla povinnosť platiť DPH. Zaregistroval sa a urobil všetky náležitosti, ktoré káýže zákon ale...
    Ako mám zaúčtovať príjmový doklad taxikársky, ktorý bol vystavený zákazníkovi v aute keď taxametera DPH nepočíta? Vie mi niekto poradiť ako mám rozúčtovať tento doklad na DPH?
    Ďakujem veľmi pekne za radu a prajem všetkým pekný dnik.
    Doklad budeš rozúčtovávať: celú sumu : 1,19 a dostaneš základ DPH a rozdiel je DPH. Napr 119 : 1,19 = 100 ZDPH a 19 je DPH, ale platiteľ na doklade naozaj musí mať uvedený základ dane a daň

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ekonella Pozri príspevok
    Podľa mňa musí byť rozpísaný základ dane a dph na doklade o zaplatení, ktorý vydá zákazníkovi.
    babi2 Pozri príspevok
    platiteľ na doklade naozaj musí mať uvedený základ dane a daň
    skúsme nájsť oporu v zákone o DPH

    Pokladničné doklady a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.