Zavrieť

Porady

Predaj pozemku

Dobrý deň, v roku 2006 som kúpila pozemok(záhradu) za "175 000,-" a v roku 2008 som ho predala za "170 000,-". V realitke mi povedali, že som oslobodená od povinnosti podať daňové priznanie, ale overila som si to na daňovom úrade a tam mi povedali, že som povinná podať daňové priznanie, len som telefonovala s tromi pracovníkmi daň. úradu a každý mi povedal úplne iný postup a dokonca ani jeden si nebol istý. Poberám rodičovský príspevok. Ako mám postuúpovať pri vyplnení daň priznania? Dakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    vikuš Pozri príspevok
    Dobrý deň, v roku 2006 som kúpila pozemok(záhradu) za "175 000,-" a v roku 2008 som ho predala za "170 000,-". V realitke mi povedali, že som oslobodená od povinnosti podať daňové priznanie, ale overila som si to na daňovom úrade a tam mi povedali, že som povinná podať daňové priznanie, len som telefonovala s tromi pracovníkmi daň. úradu a každý mi povedal úplne iný postup a dokonca ani jeden si nebol istý. Poberám rodičovský príspevok. Ako mám postuúpovať pri vyplnení daň priznania? Dakujem za každú radu.
    Príjem z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti sa uvedie do príjmov podľa § 8 ods. 1 písm. b) ZDP, t.j. v daňovom priznaní typu B do VIII. oddielu, tabuľka č. 3 vo výške 170000 Sk (riadok 3, stĺpec 1). Výdavky sa uvedú v rovnakej výške 170000 Sk (riadok 3, stĺpec 2). Čiastkový základ z § 8 dane bude nulový. Rodičovský príspevok je od dane oslobodený a do daňového priznania sa neuvádza. Daňové priznanie je potrebné podať, lebo príjem z predaja pozemku nie je od dane oslobodený a presiahol 50% nezdaniteľnej časti základu dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.