Zavrieť

Porady

Strata a zrážková daň, preddavky

Ak som mala v roku 2007 zisk´, sme s.r.o.Platili sme štvrťročné preddavky na daň z príjmu vo výške napr.20000Sk.Boli uhrradené do 30.4., 30.6., 30.9..31.12.,Za rok 2008 sme vykázali účtovnú a daňovú stratu.Teraz zaplatím preddavok ešte do 31.3.2009 tých 20 000Sk.V daň.priznaní za rok 2008 si odpočítam preddavky 20 000x4=80 000 uvediem na r.810?.Moja otázka.Máme ešte na účte 341 daň z úrokov(zrážkovú daň) vo výške 25Sk.Mám ju uviesť na r.830 vo výške 25 Sk a žiadať si od DU 80 000+25Sk alebo túto daň uvediem na tento riadok a budem si ju žiadať až keď vykážem zisk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ak za rok 2008 ste nevykazali základ dane, daň, potom

    v r. 810 uvedieš 80 000,-,
    v r. 830 uvedieš .....25,-
    v r. 901.............80 025,-

    a vyplníš oddiel VI. (žiadosť o vrátenie preplatku).

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ako je v pripade, ked na 341 mam len zrazenu dan z urokov, a firma dosiahla stratu? Co s tym zostatkom na 341?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Viem, ze nevracia, preto som nevedela, co s tym. Dakujem.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    ingak Pozri príspevok
    Preúčtovať 591/341, lebo daň do 500,-Sk DU nevracia.

    Správca dane nevracia daň pod 100,- Sk.

    (4) Ak nemožno preplatok použiť podľa odsekov 2 a 3, správca dane na žiadosť daňového subjektu tento preplatok použije na úhradu inej dane alebo ho vráti, ak je väčší ako 100 Sk. Ak osobitný zákon neustanovuje inak, správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie; preplatok na dani z príjmov za príslušné zdaňovacie obdobie sa vráti najskôr po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania podľa osobitného zákona, 6ec) najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku preplatku.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Lianka Pozri príspevok
    Ako je v pripade, ked na 341 mam len zrazenu dan z urokov, a firma dosiahla stratu? Co s tym zostatkom na 341?
    http://www.porada.sk/t106647-preplatok-na-dani.html

    Strata a zrážková daň, preddavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.