Zavrieť

Porady

pomocník na stavbe si neuplatnuje stravné??

prosim Vás ten čo vykonáva pomocné práce mimo bydliska- sidla firmy si nemože ulatnit ziadne stravné?aj ked je mimo 3 tazdne a tyzden doma? to sa asi nebere ako služobná cesta?a ak ano ,v akej výške?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Neviem či sa jedná o zamestnanca, alebo podnikateľa. V obidvoch prípadoch má pri práci mimo bydliska - sídla firmy nárok na cstovné náhrady za celý čas strávený na pracovnej ceste.
    Má nárok stravné podľa zákona o cestovných náhradách. /Samozrejme ak nedostáva alebo nekupuje stravné lístky na dni počas ktorých je na pracovnej ceste./
    je zivnostník a nema stravné lístky.takze si moze uplatnit 230 sk?je to este za rok 2008.a aj ked nema blocky z restaurácie?nevedel ze to treba odkladat.stacia na to cestaky?nic ine nema na zdokladovanie

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Môže si účtovať stravné podľa hodín stávených na pracovnej ceste, nemusí mať bločky z reštaurácie. Stravné si uplatní v cesťákoch.
    dobre takze ak dobre rozumiem.tri tyzdne je na sluzobnej ceste.na kazdy den si moze uplatnit najvyssiu sadzbu 230Sk.ja viem ze sa opakujem ale ked som pozerala v porade,boli naozaj rozne nazory,a niekto hovoril,ze ked pracuje na stavbe to nieje ako sluzobná cesta.preto som taka zmatená

    pomocník na stavbe si neuplatnuje stravné??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.