Zavrieť

Porady

Audit

Neviem či som správne zaradila otázku, ak nie tak sa ospravedlňujem.
Chcela by som poznať Váš názor na audítorské správy. Môj šéf chce dať vyhotoviť audit (prevzal firmu a chce mať istotu že je všetko OK), ja sa k jeho názoru prikláňam, ale je tu zopár členov predstavenstva ktorí s tým nesúhlasia, tvrdia že sú to zbytočne vyhodené peniaze.
Tak sa pýtam: Pomôže nám ten audit (napr. ak budeme mať kontrolu z daňového úradu - či je to pre nás plus), za čo vlastne zodpovedá audítor?
Myslím tým, že ak vyhotoví správu že účtovníctvo je v poriadku a kontroĺor z DU niečo nájde čo sa mu nepáči?
Vopred ďakujem za Vaše názory, prípadne skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Dobry a zodpovedny auditor chodi do firmy pravidelne a kontroluje vsetky uctovne pripady. Vypracovanie spravy je len zaverecny akt. V pripade, ze danova kontrola nieco vytkne, je na auditorovi, aby to obhajil. Mam dobre skusenosti s auditorom, danova kontrola dopadla tiez dobre.
    Jedine nebezpecenstvo je to, ze auditor nepovoli uctovanie do danovych nakladov takych vydajov, ktore nie su v sulade so zakonom, ale ktore majitelia chcu do danovych nakladov presadit. Auditor je vlastne pomocnik uctovnika, pretoze niektori majitelia si uctovanie predstavuju kadejako.

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    Súhlasím s tebou a ďakujem že si sa ozvala. Raz sme dávali robiť audit, audítorka prišla, za dve hodiny prešla doklady (čo určite nemohla skontrolovať), zobrala kopu peňazí a rada? žiadna!
    Len som chela vedieť či nám to, že sme dali robiť audit nejako pomôže - či je tá audítorka za niečo zodpovedná. Pretože máme dosť špecifické účtovníctvo, teda aspom do r. 2008, a nikde nemôžem zohnať vhodnú literatúru.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Pani auditorka bude zodpovedna len podla toho, ako ste s nou uzatvorili zmluvu. Ak za dve hodiny presla vsetky doklady, tazko mohla zistit, ci je uctovane vsetko spravne, iba ak by ste mali za cele obdobie len par dokladov. Ak mate specificke uctovne pripady, bolo by asi lepsie najst auditora, ktory prezrie zodpovedne vsetky doklady, na kazdy doklad sa podpise, ze ho skontroloval a ze suhlasi s uctovanim. V tom pripade berie na seba zodpovednost, ze je vsetko zauctovane spravne a aj to v pripade potreby obhaji.

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    Dokladov máme viac než dosť. A myslíš že sa mi nejaký audítor pod tie doklady podpíše? Aj podľa mňa by to tak malo byť a tak som si to predstavovala keď sme dávali robiť audit, ale, skutočnosť je iná..

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Nas auditor chodil kazdy mesiac na jeden cely den, vsetky doklady poprezeral, parafoval a v pripade potreby poradil aj mimo navstevneho dna po telefone alebo faxom, resp. mailom.

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    Tak by som si to aj ja predstavovala. U nás je možno ten problém že nemáme povinnosť dávať overovať účtovnú závierku audítorovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.