Zavrieť

Porady

Cislovanie faktur

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci je mozne zmenit alebo si zvolit cislovanie faktur pre jedneho odberatela zvlast ako pre ostatnych v priebehu roka. Jedna sa o to, ze jeden nas odberatel si ziada osobitne (ine cislovanie faktur ako variabilny symbol) ako mame zvolene my. Je to mozne?
Dakujem
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ociviste Pozri príspevok
Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci je mozne zmenit alebo si zvolit cislovanie faktur pre jedneho odberatela zvlast ako pre ostatnych v priebehu roka. Jedna sa o to, ze jeden nas odberatel si ziada osobitne (ine cislovanie faktur ako variabilny symbol) ako mame zvolene my. Je to mozne?
Dakujem
Je to dosť zvláštna požiadavka. V tomto prípade by som skôr volila iný variabilný symbol ale číslovanie faktúr by som zachovala. Druhou možnosťou je len pre tohto odberateľa viesť iný číslený rad faktúr.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Robila som vlani jednemu odberateľovi iný číselný rad, tento rok som to dôrazne ZAMIETLA. Vôbec sa mi to nepáčilo - a to nemyslím iba estetickú stránku .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Melnick Pozri príspevok
Robila som vlani jednemu odberateľovi iný číselný rad, tento rok som to dôrazne ZAMIETLA. Vôbec sa mi to nepáčilo - a to nemyslím iba estetickú stránku .
Majka, ako dôrazne?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Marína Pozri príspevok
Majka, ako dôrazne?
Až tak,že sa musí prispôsobiť môjmu číselnému radíku.

Evi,sleduj ten čas.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Majka, to nie je fér, ty si ma tromfla. Nepredbiehaj sa, dobre?
A teraz nás obe môžu položiť do "smútku". Myslím na ten červený štvorček.
Naposledy upravil Marína : 17.03.09 at 11:18
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

dakujem za pomoc. Takze radsej zvolit tu druhu moznosta to zvlast cislovanie pre tohto odberatela. Ak zvolim druhu moznost nemalo by to vadit ani danovemu uradu?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Myslím, že nemalo, ak budú číslované chronologicky.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Skús sa inšpirovať oranžovým mobilným operátorom: faktúry majú normálne číselný rad, ale VS je stále to isté číslo.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

dakujem vsetkym za radu. pekny den
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte,prosím Vás,a môžu byť faktúry číslované úplne jednoducho?
že 1, 2, 3....
ja to neovplyvním,to mi klient doniesol takéto číslovanie jeho faktúr..
Ja osobne by som tam určite ešte dala rok,ale on už má vystavené 3 mesiace faktúry,aj rozposielané,aj zaplatené..
tak neviem,či si to ja do účtovníctva mám zaevidovať 2008/001 atd?
alebo to musím nechať také obyčajné, že,faktúry č. 1, faktúra č.2, faktúry č. 3..
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
erika_H Pozri príspevok
Ahojte,prosím Vás,a môžu byť faktúry číslované úplne jednoducho?
že 1, 2, 3....
ja to neovplyvním,to mi klient doniesol takéto číslovanie jeho faktúr..
Ja osobne by som tam určite ešte dala rok,ale on už má vystavené 3 mesiace faktúry,aj rozposielané,aj zaplatené..
tak neviem,či si to ja do účtovníctva mám zaevidovať 2008/001 atd?
alebo to musím nechať také obyčajné, že,faktúry č. 1, faktúra č.2, faktúry č. 3..

číslovanie nie je striktne dané, je to na rozhodnutí daňového subjektu
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem Ti Zuzka
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pekný deň prajem- chcela by som sa opýtať ako je to s tým slovným označením faktúr-musia tam byť dajaké písmenka alebo stačí ak je vystavená faktúra označená napr. faktúra 200920.
A pod došlými faktúrami sa to označenie myslí v SW ako interné číslo?
Ja mám napr. došlé fa označené iba číslom napr. 0221, mzdy ako M 0024..., poistne P 0024..., daňové povinnosti D 0024....
Môže to tak byť, alebo rozmýšľam, že by bolo asi lepšie dať si to ako VF 200920 a potom DF090221 a to ostatné by som tak nechala-alebo tam tiež šupnem ten rok M090024- teda samozrejme až v roku 2010 plánujem tú zmenu.

vopred ďakujem za reakcie
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Stačí číslo, keďže priamo na formulári je napísané "faktúra". To je slovné označenie.
Ak si dáte prefix napr. VF, bude to slúžiť iba pre Vašu lepšiu orientáciu. Veď VF aj tak nie je slovo :-).
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

ego.mc Pozri príspevok
Stačí číslo, keďže priamo na formulári je napísané "faktúra". To je slovné označenie.
Ak si dáte prefix napr. VF, bude to slúžiť iba pre Vašu lepšiu orientáciu. Veď VF aj tak nie je slovo :-).
Jój ďakujem Ti pekne- už som bola z toho blázon
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ahojte poraďáci,
tiež riešim dilemu s číslovaním faktúr a ide o to, že od budúceho roka by sme chceli vystavovať odberateľské faktúry so samostatným čísleným radom pre tuzemské faktúry a zvlášť pre zahraničné faktúry. Je to možné?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Áno, je to možné. Dajte si to aj do smernice.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

macula Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
tiež riešim dilemu s číslovaním faktúr a ide o to, že od budúceho roka by sme chceli vystavovať odberateľské faktúry so samostatným čísleným radom pre tuzemské faktúry a zvlášť pre zahraničné faktúry. Je to možné?
jasne, je to možné. Akurat je k tomu dobré napísať smernicu, kde bude presne uvedené, ako sa čo čísluje, teda popísané jednotlivé číselné rady a dôležité je, aby bola dodržaná postupnosť čísel v rámci jednotlivých číselných radov. Ja to tuším dávam aj do poznámok k uzávierke.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ďakujem Vám veľmi pekne
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, tiež mám otázočku ohľadom číslovania faktúr. Mám faktúru vystavenú napr. za máj napr. s č. 1/2009, ale chcem vystaviť fa za obdobie február 2009, tak ako ju mám očíslovať? Musia ísť chronologicky za sebou, alebo môžem dať jednoducho 2/2009? Vďaka za odpovede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať