Zavrieť

Porady

Cislovanie faktur

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci je mozne zmenit alebo si zvolit cislovanie faktur pre jedneho odberatela zvlast ako pre ostatnych v priebehu roka. Jedna sa o to, ze jeden nas odberatel si ziada osobitne (ine cislovanie faktur ako variabilny symbol) ako mame zvolene my. Je to mozne?
Dakujem
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

mondes Pozri príspevok
Ahojte, tiež mám otázočku ohľadom číslovania faktúr. Mám faktúru vystavenú napr. za máj napr. s č. 1/2009, ale chcem vystaviť fa za obdobie február 2009, tak ako ju mám očíslovať? Musia ísť chronologicky za sebou, alebo môžem dať jednoducho 2/2009? Vďaka za odpovede.
Predpokladám, že nie si plátcom DPH, keďže ideš teraz fakturovať február, takže kľudne to môže byť č.2/2009
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Vážne? A vôbec nevadí, že fa. č. 1/2009 je za máj a fa. č. 2/2009 je za február? Nie je platcom DPH.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
mondes Pozri príspevok
Vážne? A vôbec nevadí, že fa. č. 1/2009 je za máj a fa. č. 2/2009 je za február? Nie je platcom DPH.
Toto nie je chronologicke cislovanie. Bud sa rozhodnes pre jeden ciselny rad od januara do konca roka, alebo pre chronologicky ciselny rad za kazdy mesiac. Pocas roka musis postupovat jednotne - len jednym sposobom, akym sa rozhodnes.

babi si asi nevsimla, ze c. 1 mas az v maji.
Naposledy upravil Lianka : 01.11.09 at 06:58 Dôvod: preklep
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Lianka Pozri príspevok
Toto nie je chronologicke cislovanie. Bud sa rozhodnes pe jeden ciselny rok od januara do konca roka, alebo pre chronologicky ciselny rad za kazdy mesiac. Pocas roka musis postupovat jednotne - len jednym sposobom, akym sa rozhodnes.

babi si asi nevsimla, ze c. 1 mas az v maji.
To som si všimla, že č.1 je v máji, ale nakoľko nie je plátcom DPH /teda predpokladám/, tak faktúru za mesiac február môže vystaviť aj v októbri, tak som to vnímala, nemyslela som samozrejme, že dátum vystavenia bude február
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ahojte, taka rychla otazka... ak som prvy rok cislovala napriklad faktury do 00125/2009 tie nove maju byt 00001/2010, alebo 00126/2010. Dakujem
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ajale Pozri príspevok
Ahojte, taka rychla otazka... ak som prvy rok cislovala napriklad faktury do 00125/2009 tie nove maju byt 00001/2010, alebo 00126/2010. Dakujem
aké číslovanie si zvolíš, také budeš mať
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
ekopo Pozri príspevok
aké číslovanie si zvolíš, také budeš mať
Zakon nehovori, ze ciselny rad musi zacinat od cisla 1 .
0 0
goosesk goosesk

goosesk je offline (nepripojený) goosesk

mondes: skor ti doporucujem mat cislovanie cislo\mesiac ,tym padom mozes aj v oktobri vystavit este dodatocne fakturu v marci , napriklad 10\3 , aj pocas roka mozes doplnat faktury v ramci ktorehokolvek mesiaca. Samozrejme by si to mal robit hned ako ju vystavis !! neviem si predstavit dovod, preco by si mal v oktobri vystavovat fakturu s februarovym datumom


btw: ja niesom ziadny velky uctovnik, ale vytaca ma jedna firma, ktora ma cislo faktury XX-9999/2009 a variabilne cislo 23149999 . Zbytocne musim klikat o dalsie cislo naviac, kedze pohoda mi to z toho cisla faktury samozrejme spravit nevie. cislo faktury ma byt aj variabilny symbol, ked platim ,,nemusim hladat male pismanka s var. symbolom ,,ale vidim cislo faktury s velikymi pismenami .
Ine je orange,, bud mu chvala. to aj ked neviem aku mam platit sumu, tak tam jednoducho nieco poslem,, a niekedy nabuduce to zohladnim v dalsej fakture.. teraz myslim osobny ucet. v uctovnictve by sa to asi tazsie robilo, i ked nepochybujem ,ze aj to by ste vymysleli.
0 0
andrea palcova andrea palcova

andrea palcova je offline (nepripojený) andrea palcova

už čoskoro mamičkou :)
mne sa osvedčilo aj číslovanie dokladov v tvare:
rok/mesiac/číslo dokladu - tak sa dá dopĺňať doklad kedykoľvek počas roka, ak sa na nejaký zabudne a je to prehľadné.
0 0
jojka2001 jojka2001

jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

ahojte, mozem aj ja poprosit o radu? jedna sa o VF este za rok 2008, najskor maju cislovanie ako 001/2008, ale posledne tri, 2008023..obratene, je to moc velky problem?dakujem...ak je,tak co stym by som mohla urobit?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Nie nie je to problém.
0 0
jojka2001 jojka2001

jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

Zdenka175 Pozri príspevok
Nie nie je to problém.
a este mam jeden problem, cislovannie faktur zacina 002/2008, chyba mi 001/2008, ktora bola v podstaten vystavena pod cislom 002/2008, takze v podstate 001/2008 neexistuje....moze ciselny rad zacinat 2?alebo?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jojka2001 Pozri príspevok
a este mam jeden problem, cislovannie faktur zacina 002/2008, chyba mi 001/2008, ktora bola v podstaten vystavena pod cislom 002/2008, takze v podstate 001/2008 neexistuje....moze ciselny rad zacinat 2?alebo?
Prečítaj si príspevky zo strany 3, a zváž podľa seba.
0 0
jojka2001 jojka2001

jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

Zdenka175 Pozri príspevok
Prečítaj si príspevky zo strany 3, a zváž podľa seba.
zvazujem..citam a citam,stale som z toho somar mozem to dat ako tu chybu vygener.softvarom? sorry, mozno blba otazka, ale moc do pozadia este nevidim..diky
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať