Zavrieť

Porady

poradte mi prosím

Som žovnostníčka a minuly rok som 1 mesiac pracovala na zmluvu.Zamestnávatel mi poslal potvrdenie a potrebujem poradiť, ako je to s potvrdením o príjmoch fo,o preddavkoch na daň. Neviem či mám riadok 11.12 a 13 sčítať alebo čo mám vlastne napísať do DP .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    medulienkasladka Pozri príspevok
    Som žovnostníčka a minuly rok som 1 mesiac pracovala na zmluvu.Zamestnávatel mi poslal potvrdenie a potrebujem poradiť, ako je to s potvrdením o príjmoch fo,o preddavkoch na daň. Neviem či mám riadok 11.12 a 13 sčítať alebo čo mám vlastne napísať do DP .
    je to príjem zdanený zrážkou, ktorý nemusíš dávať do DP, ale môžeš.

    ak sa ti vyplatí ho tam dať tak postupuješ následovne:

    riadok 11 dáš do riadku 33 v DP
    riadok 12 dáš do riadku 34
    riadok 13 je zaplatená zrážková daň tú dáš do riadku 98
    ďakujem za radu a ešte sa opýtam do r102 nepíšem nič? otázočka č.2. tento príjem a príjem zo živnosti sa nikde nesčitáva? potrebujem to vedieť pre to že som na hranici dobrovolnosti a povinnosti ,a dostať alebo nedostať daňový bonus na dve kinderka.
    ďakujem za radu a ešte sa opýtam do r102 nepíšem nič? otázočka č.2. tento príjem a príjem zo živnosti sa nikde nesčitáva? potrebujem to vedieť pre to že som na hranici dobrovolnosti a povinnosti ,a dostať alebo nedostať daňový bonus na dve kinderka

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    medulienkasladka Pozri príspevok
    ďakujem za radu a ešte sa opýtam do r102 nepíšem nič? otázočka č.2. tento príjem a príjem zo živnosti sa nikde nesčitáva? potrebujem to vedieť pre to že som na hranici dobrovolnosti a povinnosti ,a dostať alebo nedostať daňový bonus na dve kinderka
    K nároku na daňový bodnus : uveď prosím hrubú mzdu zo zamestnania /z potvrdenia/ a príjmy a základ dane zo živnosti

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    medulienkasladka Pozri príspevok
    Som žovnostníčka a minuly rok som 1 mesiac pracovala na zmluvu.Zamestnávatel mi poslal potvrdenie a potrebujem poradiť, ako je to s potvrdením o príjmoch fo,o preddavkoch na daň. Neviem či mám riadok 11.12 a 13 sčítať alebo čo mám vlastne napísať do DP .
    keďže bol príjem zo živnosti 48940 a uplatňuješ si paušálne výdavky 40%, máš nárok na DB, zahrnieš aj príjem zo závislej činnosti zdanený zrážkou.

    r.32 údaje na vyplatenie DB - deti
    r.33 úhrn príjmov z riadku 11 (potvrdenie)
    r.34 poistné z riadku 12
    r.35 ZD záv. činnosť

    VI. odd. tab. č.1 r. 2
    príjmy 48940
    výdavky 19476 + zaplatené poistné

    r.36 48940
    r.37 výdavky
    r. 38 ZD zo živnosti
    r. 42 dtto
    r.58 ZD z riadku 35
    r.59 ZD z riadku 42
    r.62 ZD zo živnosti
    r.64 dtto
    r.66 dtto
    r.67 dtto
    r.68 ZD z riadkov 58 + 67
    r.69 dtto
    70 98496
    76 98496
    77 riadok 69 - 76
    78 daň
    92 vypočítaný nárok na DB
    93 vypisuje sa, ak je daňová povinnosť vyššia ako nárok na DB
    95 DB
    96 DB
    98 zaplatená zrážková daň z riadku 13 z potvrdenia od zámestnávateľa
    105 preplatok dane

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    Pekný deň všetkým. Pri vyplňaní DP som narazil na takýto problem. FO pol roka zamestnanec, pol roka nezamestnaný. Na potvrdení od zamestnavatela má zrazené príspevky DDS 1906,-Sk, ktoré neboli uplatnené pre danové účely. Kedže si podáva DP sám, neviem či má tú DDS uplatniť. Ide o to, že nemá potvrdenie o celoročne zaplatených príspevkoch/ neviem, či DDS takéto potvrdenie posiela/ a vlastne ani neviem, či pri písmene a platia tie isté podmienky ako pri pís. b,c. Vôbec ako funguje DDS.Ďakujem za odpoveď.
    Naposledy upravil dopravca : 19.03.09 at 08:17

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    dopravca Pozri príspevok
    Pekný deň všetkým. Pri vyplňaní DP som narazil na takýto problem. FO pol roka zamestnanec, pol roka nezamestnaný. Na potvrdení od zamestnavatela má zrazené príspevky DDS 1906,-Sk, ktoré neboli uplatnené pre danové účely. Kedže si podáva DP sám, neviem či má tú DDS uplatniť. Ide o to, že nemá potvrdenie o celoročne zaplatených príspevkoch/ neviem, či DDS takéto potvrdenie posiela/ a vlastne ani neviem, či pri písmene a platia tie isté podmienky ako pri pís. b,c. Vôbec ako funguje DDS.Ďakujem za odpoveď.
    DDS-ky posielajú potvrdenia o zaplatených príspevkoch.

    Uplatniť si môže zaplatené príspevky na DDS, ak sporenie nezrušil
    dakujeeem moc moc a ešte jeden dotaz ,pod tabulkou č.1 su 2 možnosti ktoru mam škrtnuť a čo mám napísať do .................Sk. A ešte jedna ma napadla, tabulka pomocne výpočty, to im mam vypočítak kolko€ mi maju vrátiť?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    medulienkasladka Pozri príspevok
    dakujeeem moc moc a ešte jeden dotaz ,pod tabulkou č.1 su 2 možnosti ktoru mam škrtnuť prvú a čo mám napísať do ..sumu zaplateného poistného, ak si platila.Sk. A ešte jedna ma napadla, tabulka pomocne výpočty, to im mam vypočítak kolko€ mi maju vrátiť?
    nemusíš tam napísať nič, ale ja osobne to vypisujem, resp. prepočítavam

    Daňový preplatok v skk (r.105): -suma
    Konverzný kurz: 30,1260
    Prepočet konverzným kurzom: -suma:30,126= -suma v eur
    Daňový preplatok v EUR: -suma v eur
    OK tak som sa predrala na úplne poslednú stranu DP a to je potvrdenie. ten preplatok dane píšem v Skk,- alebo €,- ?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    medulienkasladka Pozri príspevok
    OK tak som sa predrala na úplne poslednú stranu DP a to je potvrdenie. ten preplatok dane píšem v Skk,- alebo €,- ?
    v SKK

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    mzdarka renca Pozri príspevok
    DDS-ky posielajú potvrdenia o zaplatených príspevkoch.

    Uplatniť si môže zaplatené príspevky na DDS, ak sporenie nezrušil

    ešte sa opýtam. Kedže do DDS prispieva aj zamestnávateľ, ako má potom pokračovať v sporení zamestnanec ak sa stal nezamestnaným...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    dopravca Pozri príspevok
    ešte sa opýtam. Kedže do DDS prispieva aj zamestnávateľ, ako má potom pokračovať v sporení zamestnanec ak sa stal nezamestnaným...
    nie všetci zamestnávatelia prispievajú zamestnancom na DDS. Je podstatné, aby sporiteľ nezrušil DDS. Môže si dať príkaz do banky na ním určenú sumu a odvádzať sám na DDS.

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    dakujem renca, ja len pozerám, že tam má každý mesiac inú sumu a či nemusí platit dvojnásobnú...to sa odvádza nejaké percento?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    dopravca Pozri príspevok
    dakujem renca, ja len pozerám, že tam má každý mesiac inú sumu a či nemusí platit dvojnásobnú...to sa odvádza nejaké percento?
    nemusí platiť dvojnásobok, je na ňom, akú sumu si bude sporiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.